UK hotelScreen/Twitter/Sky News

Zawaliła się ściana pensjonatu. Sekundy wcześniej w środku byli turyści [FILM]

UK stało się miejscem wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. Jak przekazują media, przez huragan doszło tam do zawalenia ściany pensjonatu. Chwilę wcześniej w budynki znajdowali się turyści.

UK wciąż walczy z bezwzględnym huraganem, lecz jego skutki są w wielu miejscach tragiczne. Bardzo silny wiatr powala drzewa, zrywa dachy z budynków i powoduje, że tysiące mieszkańców zarówno Wielkiej Brytanii, jak i Europy, pozostaje bez prądu.

Pilne ostrzeżenia IMGW dla Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie na północy, mieszkańcy muszą uważaćPilne ostrzeżenia IMGW dla Polski. Będzie bardzo niebezpiecznie na północy, mieszkańcy muszą uważaćCzytaj dalej

Teraz w szkockim miasteczku Hawick doszło do kolejnej, niebezpiecznej sytuacji, wywołanej niesprzyjającą pogodą. Jak podały media, zawaliła się jedna ze ścian lubianego pensjonatu Bridge House.

Zawaliła się ściana pensjonatu w UK

Jak przekazują media, jeszcze sekundy przed zawaleniem w budynku znajdywali się ludzie i turyści, na szczęście jednak doszło do ewakuacji. Osatecznie nikt nie został ranny, a chwila zawalenia została uwieczniona na nagraniu i trafiła do sieci.

Wirtualna Polska podaje, że cały pensjonat oraz restaurację, która znajduje się tuż obok, prawdopodobnie czeka teraz rozbiurka. Zawalenie ma związek z gwałtownym podniesieniem się poziomu rzeki Teviot, która przepływała tuż przy budynku.

- niezbyt miło było widzieć, jak upada jego biznes - powiedział w rozmowie z BBC Radio Scotland Gino Antonacci, właścieciel obiektu.

Dodał również, że budynek był w dobrym stanie i miał ponad 200 lat. To właśnie ten mężczyzna jako pierwszy zauważył w niedzielne popołudnie pęknięcia na ścianach i domyślił się, że może to być zapowiedź tragedii. Natychmiast kazał wszystkim gościom opuścić pensjonat, a chwilę później ściany już nie było. Tylko dzięki niemu nikt nie został ranny.

UK hotel

Fot. SkyNews/Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje dziecięca gwiazda. Matka poinformowała o śmierci syna
  2. Zabieg usunięcia tarczycy jest czasem jedynym rozwiązaniem. Warto wiedzieć z czym jest powiązany
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł