UK europa wiadomościfot. pixabay.com/al_si

Choroba z Chin niesie jeszcze jedno, poważne zagrożenie. Władze UK mówią o nowym problemie

UK informuje, że zidentyfikowało kolejne zagrożenie związane z epidemią Covid-19.

Rząd UK podał do wiadomości kolejne zagrożenie wynikające z trwającego z zarazy koronawirusem na świecie. Według zapewnień, sytuacja jest jednak pod kontrolą i nie ma powodów do obaw.

Przełomowy dzień w Chinach, niewiarygodne dane o chorobie. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było od początku pandemiiPrzełomowy dzień w Chinach, niewiarygodne dane o chorobie. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było od początku pandemiiCzytaj dalej

Rząd UK informuje o kolejnych zagrożeniach

W samej Wielkiej Brytanii doszło już do prawie 400 zakażeń koronawirusem. Wyspy odnotowały we wtorek najwyższy przyrost dzienny od początku kryzysu - zdiagnozowane zostały 54 nowe przypadki. Jedną z zarażonych jest wiceminister zdrowia Nadine Dorries.

W samym Londynie zdiagnozowano prawie 100 przypadków, a śmierć poniosło sześć osób, które już wcześniej miało problemy zdrowotne.

Mimo to rząd chce uniknąć paniki wśród mieszkańców i apeluje o zachowanie spokoju. Premier Boris Johnson uważa ponadto, że zbyt wczesne przyjmowanie radykalnych rozwiązań takich jak odwoływanie imprez masowych czy zamykanie szkół może nieść ze sobą skutek odwrotny do zamierzonego i sprawić, że ludzie zbagatelizują ostrzeżenia.

Według szacunków naukowców, największej liczby zarażeń możemy spodziewać się w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Dlatego jednym z bardziej radykalnych działań rozważanych przez brytyjski rząd jest samoizolacja osób zmagających się nawet z niewielkimi objawami choroby. W ramach zachęty do podjęcia takiego działania świadczenie chorobowe miałoby przysługiwać od pierwszego dnia zgłoszenia choroby, a nie – jak wcześniej – od czwartego.

Nowe zagrożenie

Jednak wirus, zdaniem rządu Wielkiej Brytanii, sam w sobie nie jest jedynym zagrożeniem. Możliwe próby siania paniki przez wrogo nastawione państwa jak Rosja czy Chiny mogą nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Zostały powołane już specjalne zespoły przy ministerstwach kultury, mediów i sportu, stworzone do badania tego zjawiska.

Do ich zadań ma należeć monitoring oraz walka z fałszywymi informacjami pojawiającymi się w sieci, w szczególności w mediach społecznościowych.

W rosyjskich mediach już w styczniu pojawiały się informacje o rzekomym stworzeniu koronawirusa przez Amerykanów w gruzińskich laboratoriach, w ramach testowania broni biologicznej. Podobne działania były prowadzone w latach 80 przy próbie obarczeniu amerykańskich wojsk odpowiedzialnością za wybuch epidemii AIDS.

Dzisiaj grzeje: 1. Biskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusa
2. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

Eksperci podjęli się również weryfikacji 800 kont szpitali i lokalnych instytucji zdrowotnych w celu wzmocnienia wiarygodnych źródeł informacji oraz zlikwidowania tych, które rozsiewają błędne. Eksperci kierują się hasłem towarzyszącym Brytyjczykom od końca II wojny światowej, które od lat jest powtarzane na całym świecie jako ważny element popkultury - "Keep calm and carry on".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIS: Polska uznana za kraj transmisyjny koronawirusa. Ważniejsze od ogłoszenia pandemii
  2. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne
  3. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
  4. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
  5. Jest decyzja Suntago Park of Poland ws. choroby z Chin. Wielkie zaskoczenie
  6. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy

Źródło: onet.pl

Następny artykuł