UK koronawirusTurysci.pl

Znaleziono "supernosiciela" koronawirusa? Interweniowała brytyjska służba zdrowia

UK, podobnie jak wiele innych krajów rozsianych po całym świecie, zmaga się z koronawirusem. Teraz pojawiła się informacja, że udało się tam wykryć "supernosiciela".

UK przekazało informacje, które lotem błyskawicy obiegły media z całego świata. Jak się okazuje, udało się tam wykryć "supernosiciela" koronawirusa. Przydomek ten przetłumaczony został z angielskiego wyrażenia "super spreader" i oznacza osobę, która przyczyniła się do zakażenia chorobą wiele innych osób.

Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokWalizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokCzytaj dalej

Koronawirus po raz pierwszy pojawił się w Chinach i bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać po całym świecie. Jego przypadki odnotowano już m.in. w Singapurze, Japonii czy Niemczech oraz Francji. "Supernosiciel" wykryty został przez brytyjską służbę zdrowia.

UK wykryło "supernosiciela" koronawirusa?

Jak podają media, "supernosicielem" jest mężczyzna będący obywatelem Wielkiej Brytanii. Zarazić się miał podczas wyjazdu do Singapuru. Służby podejrzewają, że to przez niego doszło do części zarażeń w Anglii, Hiszpanii oraz Francji. News.sky.com przekazało na swoich łamach, że podejrzewa się go o zarażenie przynajmniej 7 ofiar, informacji tej nie potwierdziły jednak jeszcze oficjalnie służby.

Mężczyzna zdiagnozowany został w Brighton, a następnie trafił do St Thomas' Hospital w Londynie. Zgodnie z przekazami, dotrzeć tam miał z Genewy i jest pierwszym przykładem osoby chorej na koronawirusa w UK. Informację o nim potwierdził również The Guardian, oddając, że jest po pięćdziesiątce. Jednocześnie opisuje "supernosiciela" jako osobę, która ma szczególne predyspozycje do zarażania chorobą - przenosi ją na więcej osób zdrowych, niż pozostali, "przeciętni", zarażeni.

Koronawirus nadal szaleje

Jak przekazują media, Francuskie Ministerstwo Zdrowia ma podejrzewać "supernosiciela" o zakażenie czterech dorosłych Brytyjczyków oraz dziecka, których wykryto we francuskich Alpach.

Na tem moment oficjalne dane mówią o około 900 zgonach wywołanych koronawirusem oraz ponad 40 tys. osób zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo zamarło, kiedy ujrzało nowo narodzone bliźnięta. Lekarze zaczęli przepraszać
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł