uk widmoFot. Instagram/rhysi89

Uchwycił tajemnicze widmo Brockenu, a chciał tylko sfotografować wschód słońca. Niesamowite zdjęcie obiega sieć

UK znalazło się na ustach całego świata. Pewien mężczyzna chciał tylko zrobić zdjęcie wschodu słońca na jednym ze szczytów. Okoliczności przyrody były piękne, wszystko poszło sprawnie. Dopiero później zauważył, co naprawdę udało mu się sfotografować. Niewiarygodne.

UK to wyjątkowy kraj. Położony na wyspach i zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu. Znaleźć tam można zarówno ogromne, turystyczne miasta, jak i pustkowia oraz góry, gdzie można w ciszy delektować się dziką naturą. Rhys Pleming właśnie w takich okolicznościach przyrody postanowił spędzić swój Nowy Rok. Chciał przywitać go na szczycie Snowdon i zrobić zdjęcia pierwszego wschodu słońca w 2020 roku.

Dasz radę wytrzymać 6 godzin w Ryanairze? Jedna z najdłuższych tras tanich linii startuje z PolskiDasz radę wytrzymać 6 godzin w Ryanairze? Jedna z najdłuższych tras tanich linii startuje z PolskiCzytaj dalej

Wspinaczka na najwyższy szczyt Gór Kambryjskich, znajdujących się w Walii, poszła bardzo sprawnie. Szedł wraz z przyjacielem, a gdy dotarli na miejsce, zrobili wymarzoną fotografię. Początkowo nie dostrzegli w niej niczego niezwykłego, jednak teraz niesamowite zdjęcie obiega Internet. Mężczyźni uchwycili przypadkiem niezwykłe, tajemnicze zjawisko nazywane widmem Brockenu.

Mężczyzna w UK sfotografował widmo Brockenu

Na fotografii niespodziewanie pojawił się tajemniczy cień, widmo, przypominające postać wielkiego człowieka. Wygląda to niemalże jak tajemniczy duch, który otoczony jest aureolą w kolorach tęczy. Dawniej tego typu zjawiskom przypisywano niemalże boskie pochodzenie, obecnie jednak wiadomo już, skąd się biorą.

Widok taki nazywa się "widmem Brockenu". Tworzy się ono, gdy osoba na znajdującej się poniżej jego poziomu chmurze, zauważy własny cień. Czasem, dzięki odbijającym się promieniom słonecznym, otoczony jest on kolorową aureolą nazywaną glorią.

Fotografia trafiła do sieci

Widmo powstaje jednak nie tylko na terenie UK, ale w górach na całym świecie, również w Tatrach. Taternicy mają przesąd, że kto raz zobaczy to zjawisko, zginie na zboczu. Na szczęście los ten można odczynić, gdy trafi się na nie na szlaku trzy razy. Wymyślił to i spopularyzował słynny Jan Alfred Szczepański.

Fotografia Brytyjczyka trafiła do sieci i odbiła się głośnym echem wśród internautów. Początkowo niektórzy sugerowali, że to fotomontaż, szybko jednak okazało się, że zdjęcia są prawdziwe, a na zjawisko trafiają ludzie na całym świecie. Trzeba przyznać, że wygląda niesamowicie.

uk widmo

uk widmo
Fot. Instagram/rhysi89

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Części odpadały od samolotu w trakcie lotu. Wszystko zostało nagrane, pasażerowie byli przerażeni [FILM]
  2. Miejsce idealne na urlop. Jeden z najpiękniejszych basenów naturalnych na całym świecie, który wygląda jak z bajki
  3. Rosja znów zaskakuje, wpadli na pomysł, jak odświeżyć stare bloki. Ich nowy wygląd jest niewiarygodny [ZDJĘCIA]
  4. Drugie, mroczne miasto pod stopami turystów w Pekinie. Ci, którzy tam wchodzą, często nie wracają
  5. Uratowali dziesiątki tysięcy zwierząt z pożarów w Australii. Rodzina słynnego "Łowcy Krokodyli" robi wspaniałe rzeczy
  6. Ogromna pomyłka American Airline. Kolejny raz źle potraktowali Polskę, chodzi o Kraków

Źródło: o2.pl

Następny artykuł