uk most z Harry'ego PotteraFot. Pixabay.com/AS_PHOTOGRAPHICS

Turyści uwielbiają most z Harry'ego Pottera. Można wsiąść do Expressu Hogwart

UK przyciąga turystów niezwykłymi atrakcjami. Jedną z nich jest kultowy wiadukt z serii filmów o Harrym Potterze. Na żywo robi imponujące wrażenie.

UK to kraj wyjątkowo chętnie odwiedzany przez turystów, który ma do zaoferowania przyjezdnym wiele atrakcji i zabytków. Podróżnicy odwiedzają to miejsce jednak jeszcze z jednego powodu - śledząc losy bohaterów kultowej powieści o przygodach małego czarodzieja, Harry'ego Pottera. Oprócz zakamarków w Londynie, szczególną popularnością cieszy się również malowniczy wiadukt, po którym poruszał się słynny pociąg do Hogwartu.

Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w EuropieWszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w EuropieCzytaj dalej

UK przyciąga turystów wiaduktem z Harry'ego Pottera

Słynny pociąg odjeżdża z peronu 9 i 3/4, by przewieźć uczniów do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tak na prawdę wiadukt natomiast znajduje się w północnej Szkocji, niedaleko miasta Glenfinnan. Jest zbudowany nad doliną rzeki Finnan, a powstawał w latach 1897-1901.

Ma maksymalnie 30 metrów wysokości, a widać z niego przepiękną dolinę Glen Finnan oraz przepiękne jezioro Shiel. Górska sceneria wygląda niesamowicie, a przejeżdżające tamtędy pociągi robią imponujące wrażenie, nic więc dziwnego, że twórcy wybrali właśnie to miejsce na nakręcenie kilku ujęć, które zobaczyć można w części: Komnata Tajemnic, więzień Azkabanu czy Czara Ognia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Co ciekawe, pociągiem tym przejechać się mogą również tryści. Wsiadając na stacji w Edynburgu, przejechać można przez Fort William, wsiąść do Hogwart Express, dalej przez Lunch oraz Wiadukt Glenfinnan. Atrakcja taka jednak nie jest tania, bo zwykle kosztuje kilkaset złotych od osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ból był nie do zniesienia. Okrutna choroba spędzała sen z powiek Ewy Drzyzgi
  2. Robert Makłowicz błaga Polaków o pomoc. Potrzebne są duże pieniądze
  3. Właściciele hoteli są załamani, ich sytuacja jest tragiczna. Przepadły miliony złotych
  4. Przygwoździli pasażera do podłogi w samolocie. Chciał otwierać drzwi, lądowali awaryjnie [FILM]
  5. Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobiety
  6. Piotr Żyła wziął mikrofon i rozpoczął prawdziwe show. Polacy oniemieli, skoczek rozbawił ich do łez

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł