UK brexitFot. Pixabay.com/derwiki

Jak podróżować do Wielkiej Brytanii po brexicie? Wielu turystów się zdziwi

UK podjęła decyzję o wyjściu z Unii Europejskiej, co zaniepokoiło miliony turystów z całego Starego Kontynentu. Na szczęście da się wciąż wyjeżdżać turystycznie do Wielkiej Brytanii, trzeba tylko wiedzieć kilka rzeczy.

UK to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w całej Europie. Londyn każdego dnia przyjmuje tysiące turystów z całego świata, co bez wątpienia przekłada się na imponujące przychody wpływające do budżetu miasta. Wielu jednak jest bardzo zaniepokojonych brexitem, który oficjalnie wszedł w życie w nocy z 31 stycznia na 1 lutego.

Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiazkowa odprawa 8 godzin przed odlotemLinia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiazkowa odprawa 8 godzin przed odlotemCzytaj dalej

Obywatele Unii Europejskiej zaczęli obawiać się, że podróże do UK staną się problematyczne i konieczne będzie od tego momentu wiele zezwoleń, wyrabianie paszportu czy inne formalności.

Jak podróżować do UK po brexicie?

Wielu turystów może być zdziwionych, jednak w kwestii turystycznych wyjazdów do UK nic się tak naprawdę w najbliższym czasie nie zmieni. Nadal możemy dostać się do tego kraju promem, samolotem czy w inny sposób, posiadając jedynie dowód osobisty lub paszport. Czeka nas standardowa kontrola, dokładnie taka, jaka była do tej pory - Wielka Brytania niezmiennie nie należy do strefy Schengen, kontrola graniczna będzie więc nadal przeprowadzana.

Nie czekają na nas żadne inne nieprzyjemności. Nie są na ten moment konieczne żadne wizy czy specjalne pozwolenia na wjazd do kraju. Swobodnie również można poruszać się po całym terenie kraju.

Ta sytuacja z pewnością nie zmieni się aż do 31 grudnia 2020 roku, a więc do chwili, w której zakończony zostanie okres przejściowy. Trudno powiedzieć, jak wszystko wyglądało będzie po tej dacie, zwłaszcza w kwestii poruszania się po terenie UK. Specjaliści zwracają uwagę, że od 2021 roku być może będą problemy z używaniem w tym kraju Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, jednak w tej sprawie - podobnie jak w kwestii roamingu - wciąż mają trwać negocjacje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki
  4. Serce pęka, straszne sceny na Bliskim Wschodzie. Rozwścieczony tłum nie miał litości dla bezbronnej kobiety
  5. 50 lat temu powstało miasto, w którym doszło do strasznej katastrofy. Dziś nadal wielu boi się tam jechać
  6. Minister zdrowia ujawnia kto w Polsce zachoruje na koronawirusa. Niepokojące słowa

Źródło: Esky

Następny artykuł