uk nowy zakazFot. Pixabay.com/MirceaIancu/zdjęcie poglądowe

Wprowadzili nowy zakaz, brzmi absurdalnie i już wywołuje śmiech. Zaskakujące wiadomości z europejskiego kraju

UK wprowadziło zupełnie nowy zakaz, który brzmi jednak wyjątkowo absurdalnie. W mediach społecznościowych wylano na niego już całe wiadro kpin i żartów.

UK usiłuje uporać się z pandemią koronawirusa. Sytuacja tam nie jest zbyt ciekawa, a Wielka Brytania znajduje się na 5. miejscu na świecie pod względem liczby przypadków zakażeń. Władze robią wszystko, by powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, jednak nie jest to łatwe. W poniedziałek wprowadzono tam nowy zakaz, który miał pomóc, jednak już we wtorek internet i tabloidy zalała lawina kpin i drwin z nowego zapisu oraz jego twórców.

Domy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrałoDomy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

UK walczy z pandemią. Nowy zakaz obiektem drwin

Brytyjski rząd w poniedziałek wprowadził zakaz pozostawania na noc u kogoś w domu. Jak można się domyślić, tabloidy oraz internauci nie pozostawili na przepisie suchej nitki. Szybko nazwano zapis zakazem uprawiania seksu przez osoby, które nie mieszkają razem.

- Chodzi o zapewnienie, by ludzie nie pozostawali w nocy poza domem - tłumaczył w radiu LBC wiceminister ds. wzrostu regionalnego i władz lokalnych, Simon Clarke.

Jego tłumaczenia oczywiście na niewiele się zdały, bo informacja szybko obiegła całą Europę. Co więcej, zapytano polityka, czy nowe przepisy pozwalają zatem na stosunki seksualne na świeżym powietrzu.

- Można powiedzieć, że ryzyko przeniesienia koronawirusa na zewnątrz jest znacznie niższe niż w zamkniętym pomieszczeniu, ale oczywiście nie zachęcamy ludzi do robienia czegoś takiego na zewnątrz ani teraz, ani kiedy indziej - odparł, cytowany przez Polsat News.O przepisie niepochlebnie wypowiadali się również niektórzy politycy. Poseł Tobias Ellwood z Partii Konserwatywnej najpierw stwierdził w odpowiedzi na pytania dziennikarzy stacji ITV, że "tracicie tyle czasu na sprawę, która już na pierwszy rzut oka wygląda niedorzecznie", a chwilę potem otwarcie przyznał, że zakaz jest niedorzeczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Wpuścili turystów, chwilę potem spełnił się czarny scenariusz. Okropne wiadomości z Grecji
2. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Nowy przepis zabrania pozostawać u kogoś na noc w domu, w którym się nie mieszka, jeśli nie zaszła uzasadniona przyczyna. Niedozwolone są również zgromadzenia z udziałem dwóch lub więcej osób w pomieszczeniach zamkniętych oraz więcej niż sześciu na otwartym terenie. Wymieniono też przypadki, w których pozostanie poza domem jest dozwolone. Jest to np. uczestniczenie w pogrzebie członka bliskiej rodziny, opieka, wolontariat czy ułatwienie przeprowadzki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przenigdy nie wyrzucaj szypułek od truskawek. Można je wykorzystać w spektakularny sposób, niesamowity efekt
  2. Poprosili weterynarza o uśpienie agresywnej suczki. Kiedy lekarz zbadał psa, odkrył prawdę
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące

Źródło: Polsat News

Następny artykuł