UK telefonFot. Pixabay.com/Free-Photos

Nie wjedziesz z telefonem na brytyjską wyspę. Dla Twojego dobra

UK zdecydowało się na wprowadzenie w życie zaskakującego pomysłu. Jeśli chcesz wjechać na wyspę, musisz zostawić swój telefon. Ma to pomóc turystom.

UK nie przestaje kusić turystów z całego świata niezwykłymi ofertami. Choć o Wielkiej Brytanii media w ostatnim czasie rozpisują się głównie w temacie brexitu, teraz pojawiła się wiadomość, która zelektryzowała podróżników. Na jedną z wysp nie będzie można dostać się z telefonem.

Jedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaJedno z najmroczniejszych, opuszczonych miast świata jest w Polsce. Jego historia jest wyjątkowo smutnaCzytaj dalej

To specjalna akcja, która ma zachęcić przyjezdnych do "cyfrowego detoksu". Dzięki niej przypominane będą dawne, analogowe środki do obserwowania przepięknych miejsc, bez rozpraszania uwagi powiadomieniami na telefonie.

Zwiedzanie wyspy w UK bez telefonu

"Cyfrowy detoks" turyści będą mogli przeżyć na brytyjskiej wyspie Man. Organizowane jest to w ramach programu "Visit Isle of Man". Każdy przyjezdny, który wyrazi zgodę na udział w inicjatywie, poproszony będzie o zablokowanie swojego telefonu, a w zamian dostanie od organizatorów tzw. Phonebox.

Jest to skrzynka, w której znajdą się środki do "analogowej turystyki". Znajdziemy tam więc m.in. papierowy przewodnik po wyspie, lornetki, lupę, książeczki do identyfikacji roślin oraz ptaków, paczkę kart do gry czy dziennik podróży.

Prawdziwy, cyfrowy detoks

Ogranizatorzy twierdzą, że przez technologię zapominamy o prawdziwej radości z wakacji, zanurzając się w rzeczywistości wirtualnej. Zablokowanie telefonów ma pomóc w spędzaniu czasu z bliskimi oraz podziwianiu prawdziwego piękna natury.

- Chcemy zachęcić naszych gości do odłączenia się, wyłączenia telefonów i zrezygnowania z cyfrowych rozrywek. Pragniemy, by wczasowicze w pełni oderwali się od pracy i mediów społecznościowych, by lepiej skoncentrować się na doświadczaniu rzeczywistości - cytuje szefową Visit Isle of Man, Angelę Byrne, Wirtualna Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ukryta kamera zarejestrowała dziwne zachowanie mężczyzny. Nagrano, co robi na ulicy z bezpańskim psem
  2. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  3. PKP znowu rozczarowuje. Koniec z dodatkiem w cenie biletu, trzeba będzie kupować sobie samemu
  4. Pierwszy raz od 200 lat. Mieszkańcy Helsinek patrzą w kalendarze i nie wierzą własnym oczom
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł