UK stało sięFot. Pixabay.com/TheDigitalWay

Stało się. Ważny dla Polaków kraj wprowadził ograniczenia

UK (Wielka Brytania) to kolejny kraj, który reaguje na wyraźny skok zarażeń koronawirusem. Władze ogłosiły wprowadzanie nowych ograniczeń, z którymi powinni zapoznać się również Polacy. Sytuacja w Europie w związku z pandemią SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich dni zmienia się dynamicznie. Pojawiają się duże utrudnienia dotyczące przemieszczania się.

UK - podobnie jak wiele innych krajów w ostatnim czasie - zdecydowało się wprowadzić nowe ograniczenia w odpowiedzi na dynamicznie zmieniającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Teraz Polaków, którzy będą chcieli wybrać się do Wielkiej Brytanii, czekają poważne utrudnienia. Przekraczanie granic staje się coraz bardziej problematyczne. Warto zapoznać się z nowymi restrykcjami.

Pilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżeniePilne wiadomości dla Polski. IMGW wydał ostrzeżenieCzytaj dalej

UK to kolejne państwo, które zareagowało na skok zarażeń SARS-CoV-2. Wcześniej już Słowacja oraz Czechy postanowiły wprowadzić stan wyjątkowy, by móc efektywniej zarządzać resortem zdrowia. Natomiast, by przekroczyć granicę Grecji, trzeba będzie okazać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Teraz problemy mogą mieć także Polacy, którzy polecą do Wielkiej Brytanii.

UK wprowadza obowiązkową kwarantannę dla przyjeżdżających z Polski

PAP potwierdza, że UK wprowadza obowiązkową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski. Po przekroczeniu granicy Wielkiej Brytanii podróżni będą musieli spędzić w izolacji 14 dni. Jest to konsekwencja wcześniejszych zapowiedzi, w których rząd brytyjski informował o wprowadzeniu tych ograniczeń, jeśli w jakimś kraju poziom 20 zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców zostanie przekroczony.

Nowe restrykcje wprowadzone w UK dotyczą nie tylko podróżnych z Polski. Obowiązek kwarantanny zostanie nałożony także na osoby przyjeżdżające z Turcji oraz karaibskich wysp Bonaire, St. Eustatius i Saba. Decyzja zapadła w czwartek 1 października i przekazał ją minister transportu Grant Shapps. Ograniczenia wchodzą w życie w sobotę 3 października o godzinie 4:00.

- Dane z Polski pokazują 66-procentowy wzrost liczby zakażeń tygodniowo na 100 tys. osób, z 14,7 (na 100 tys.) w dniu 23 września do 24,4 w dniu 30 września. Zarazem odsetek pozytywnych wyników testów w Polsce wzrósł prawie dwukrotnie w ciągu tygodnia, z 3,9 proc. do 5,8 proc. - komunikat ministerstwa transportu cytuje PAP.

Dzisiaj grzeje: 1. Popularny kurort trafił do czerwonej strefy. Sytuacja wymyka się spod kontroli
2. Nawet 1500 zł trafi na konta tysięcy Polek i Polaków? Rząd szykuje kolejne pieniądze, znamy szczegóły
3. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie

Władze UK zalecają też, aby unikać podróży do wskazanych regionów, jeśli nie jest to konieczne. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o poważnym ostrzeżeniu IMGW.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domu
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: PAP

Następny artykuł