UE odkłada decyzję o otwarciu granicPixabay.com/ Thijs ter Haar

Mieli otworzyć granice. Decyzja została odwołana. Niepokojące informacje z Parlamentu Europejskiego

UE ma zamknęła granice zewnętrzne w połowie marca. Od jakiegoś czasu planowane jest otworzenie granic dla krajów nienależących do Wspólnoty. Ważna decyzja została odłożona.

UE jest aktualnie niedostępna dla krajów, które nie wchodzą w skład Wspólnoty. W połowie marca władze europejskie postanowiły zamknąć granice zewnętrzne. Powodem były oczywiście zagrożenia wynikające z panującej na świecie pandemii koronawirusa. Teraz granice mają zostać otwarte, ale decyzja została odłożona w czasie. Można się domyślać, że sytuacja epidemiczna wciąż nie jest stabilna.

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

Granice UE nadal zamknięte

Decyzja o otwarciu granic musi zostać podjęta przez europejskich ambasadorów. Została ona odłożona do poniedziałku. Chodzi o ustalenie listy państw, które będą mogły wjechać na teren Unii Europejskiej. Granice zewnętrzne mają zostać otwarte w lipcu. Jakiś czas temu powstała wstępna lista. Na początku znajdowało się na niej kilkadziesiąt państw. Później dokonano redukcji i zostało już tylko kilkanaście.

Według wstępnych ustaleń do Unii Europejskiej będą mogły przyjechać osoby z państw, w których wskaźnik zakażeń nie przekracza 16 chorych na 100 mieszkańców. Polska była zwolennikiem ustalenia konkretnych kryteriów, według których przyznawano by zgodę na wjazd na teren Wspólnoty.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Jak mówią wstępne ustalenia, do UE mogliby przyjechać mieszkańcy takich krajów jak Korea Południowa, Japonia, Kanada, Serbia, Gruzja, Chiny oraz Australia. Muszą oni jednak zachować zasadę wzajemności wobec Europejczyków. Wiadomo już, z jakich krajów nie przylecą turyści. Zakaz wciąż będzie obowiązywał w Brazylii, Rosji oraz Stanach Zjednoczonych. Sytuacja epidemiczna w tych krajach wciąż jest zbyt trudna. Pisaliśmy o tym na przykład tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  2. Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemii
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Europa
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł