UE nie wpuści Amerykanów.Fot. wallpaperflare.com/ domena publiczna

Porażająca decyzja. Unia Europejska chce zablokować Amerykę

UE opracowuje listę krajów, których obywatele będą mogli wjechać na teren państw członkowskich. Okazuje się, że Stany Zjednoczone mają niemałe problemy.

UE może nie wpuścić obywateli Stanów Zjednoczonych na teren państw członkowskich. Ma to związek z przygotowywaną obecnie listą, która bierze pod uwagę stopień zachorowalności społeczeństwa w poszczególnych krajach świata. O sprawie donosi New York Times.

Tragedia w turystycznym raju. Miała tylko 18 lat i miliony na koncie, doszło do najgorszegoTragedia w turystycznym raju. Miała tylko 18 lat i miliony na koncie, doszło do najgorszegoCzytaj dalej

UE nie wpuści Amerykanów

Jak podaje Interia, do 1 lipca struktury UE muszą opublikować listę państw zewnętrznych, które spełniają warunki epidemiologiczne do wjazdu na teren Wspólnoty. Jak na razie przygotowywane są 2 wersje spisu. Wśród obywateli, którzy potencjalnie mogliby przekroczyć granice, są Kubańczycy, Wietnamczycy, a nawet Chińczycy, czy mieszkańcy Ugandy. Jednak co ważne - żaden wariant nie bierze pod uwagę Amerykanów. Jeśli struktury UE potwierdziłyby listę w takim kształcie, byłby to niemały cios wizerunkowy m.in. dla Donalda Trumpa.

- Perspektywa, która zrównałaby amerykańskich gości jako niemile widzianych z Rosjanami i Brazylijczykami, jest bolesnym ciosem dla amerykańskiego prestiżu na świecie i odrzuceniem postępowania prezydenta Trumpa w zwalczaniu wirusa. Stany Zjednoczone mają ponad 2,3 mln przypadków (SARS-Cov-2), a liczba zgonów wzrosła do ponad 120 tys., czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju - wyjaśnia redakcja New York Times cytowana przez Interię.

Państwa UE wpuszczą tylko wybranych

Podczas prac nad spisem, struktury UE biorą pod uwagę przede wszystkim średnią liczbę nowych zakażeń na 100 tys. obywateli danego kraju w ciągu ostatnich 2 tygodni. Dla przykładu współczynnik w UE to 16 osób na 100 tys. obywateli. W jednym wariancie Bruksela uwzględnia wyłącznie państwa o niższej średniej zachorowalności niż średnia unijna (47 państw), a w drugim - nieco wyższą, sięgającą do 20 osób na 100 tys. mieszkańców (54 państwa). Tak też Stany Zjednoczone nie spełniałyby tych kryteriów - kraj notuje 107 zakażeń na 100 tys. obywateli. Warto zaznaczyć, że napięte stosunki między USA a UE trwają już od początku pandemii. Nie wiadomo jeszcze, jak na sytuację wpłynie dzisiejsza wizyta prezydenta Dudy.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

- W marcu, kiedy Europa była epicentrum, Trump rozgniewał europejskich przywódców, gdy zakazał obywatelom większości krajów Unii Europejskiej podróżowania do Ameryki. Pan Trump uzasadnił ten krok jako konieczny w celu ochrony Stanów Zjednoczonych, gdzie było w tym czasie ok. 1100 przypadków koronawirusa i 38 przypadków śmiertelnych - przypomina New York Times.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: Interia

Następny artykuł