Uber z nowymi regulacjamiflickr.com/Stock Catalog

Uber wprowadza ogromną zmianę. Koniec tanich przejazdów?

Uber to dla wielu wygodna forma podróżowania. Wystarczy wpisać lokalizację, do której chcemy jechać i już za kilka minut czeka na nas samochód. Oczywiście, za usługę trzeba zapłacić. Teraz firma zapowiada zmiany. Z czym to się wiąże?

Uber wprowadza zmiany. Jak czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej", kierowcy będą mogli przewozić osoby jedynie wtedy, gdy posiadają licencję taksówkową. Z tego powodu można spodziewać się zmian. Czy będzie drożej?

Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Czytaj dalej

Uber na licencji taksówkowej

Gazeta, że kierowca Ubera będzie musiał posiadać licencję. Co więcej, to się tyczy wszystkich kierowców zarabiających na przewozach osób. Taka sama sytuacja pojawi się w Bolcie. Licencję będą musieli mieć też kierowcy taksówek na postoju.

Zmiany były zapowiadane już od dawna. Spowodowały one, że z rynku wypadła duża liczba kierowców, którzy pracowali w Uberze dorywczo. Dotyczy to również kierowców takich firm jak Bolt, iTaxi i FreeNow, jak również tradycyjnych korporacji. Jak uważają eksperci, mniejsza ilość kierowców może zwiększyć czas oczekiwania na przyjazd pojazdu.

Trzeba się też spodziewać wzrostu cen. Według "Rzeczpospolitej" w niektórych przypadkach wzrośnie ona nawet o ponad 50 procent. Platformy będą miały jeszcze inne kłopoty związane z nowymi zasadami.

Dzisiaj grzeje: 1. 2 kluczowe kraje wprowadziły bezwzględne przepisy dla Polaków. Tysiące rodaków załamanych, będą poważne problemy
2. Uwaga, PKO BP pilnie ostrzega, pieniądze znikają z kont. Nowa metoda oszustów jest niepozorna, ofiarami wielu klientów
3. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje

- Przepisy zniosły obowiązek posiadania taksometru i kasy fiskalnej, które można zastąpić aplikacją, ale na rynku nie ma jeszcze dostępnego rozwiązania, które byłoby pozytywnie certyfikowane przez Główny Urząd Miar - podaje gazeta. Kierowcy muszą nabyć też kasotaksometry. Więcej o Uberze można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: TVP Info

Następny artykuł