TVP Info: Poszukiwania klientów Czekoladki.Fot. Pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Pilnie poszukują ludzi, którzy byli w jednym miejscu w Polsce. Nagły komunikat

TVP Info podaje, że jeden z sanepidów ściany wschodniej wystosował pilny komunikat dotyczący poszukiwań osób, które w ostatnich dniach korzystały z oferty gastronomicznej restauracji na południu. Miejscowe służby sanitarne potwierdziły, że w lokalu przebywał nosiciel covidu.

TVP Info przekazuje pilny apel sanepidu z Lubelszczyzny, który obecnie poszukuje osób goszczących w lokalu na terenie powiatu hrubieszowskiego. Służby sanitarne potwierdziły, że osoba zakażona covidem przebywała na terenie restauracji i mogła przekazać wirusa kolejnym nosicielom.

Wyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekWyciekło, z kim Szumowski pojechał na urlop. Trudno uwierzyć, monstrualny majątekCzytaj dalej

Czekoladka z covidem. TVP Info o sprawie z Lubelszczyzny

Według ustaleń TVP Info, sanepid w województwie lubelskim poszukuje osób, które były w restauracji Czekoladka na terenie miejscowości Hrubieszów w niedzielę, 23 sierpnia około godziny 15:00 lub 16:00. Obecnie lokal został zamknięty, a pracownicy udali się na kwarantannę.

- Drodzy goście, w niedzielę była u nas osoba, u której wykryto COVID-19. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo kierujemy się na kwarantannę. Wszelkie informacje będziemy podawać na bieżąco – czytamy w komunikacie lokalu cytowanym przez TVP Info.

TVP Info: Sanepid prosi o kontakt

Osoby, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną, proszone są o niezwłoczny kontakt, pod numer 509 671 579. TVP Info podaje, że w ciągu ostatniej doby (28/ 29 sierpnia) województwo lubelskie odnotowało 27 nowych przypadków zakażeń. Co ważne, nie tylko Lubelszczyzna poszukuje gości lokalu gastronomicznego po potencjalnym kontakcie z nosicielem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia dla Polaków. Dotkną tysiące osób
2. 315 osób nie żyje. Tragiczne wiadomości z Polski
3. Pojedziesz do lasu na grzyby, możesz zapłacić wysoki mandat. 500 zł kary, a nawet sprawa przed sądem

3. Gwiazdowski z ZUS ostro o 13. i 14. emeryturze: to polityczna nieodpowiedzialność. Wymienia też inne absurdy

Równolegle podobny apel wystosował sanepid w województwie wielkopolskim. Jak wcześniej podawało TVP Info, sanepid w Nowym Tomyślu poszukuje klientów, którzy odwiedzili restaurację Fragola w Opalenicy w poniedziałek (17 sierpnia), środę (19 sierpnia) i w weekend (21-23 sierpnia). Na apel służb sanitarnych zareagowali również właściciele lokalu.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Bartosz Nowak. Młody ulubieniec fanów zmarł w dramatycznym wypadku
  2. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Przez lata opiekował się białymi lwami. Znienacka go zaatakowały, niestety nie żyje

Źródło: TVP Info

Następny artykuł