TVP nie pomogłyFot. Pexels.com @Riccardo Bresciani (zdjęcie ilustracyjne)

TVP potwierdziła. Za granicą pobito rekord liczby pasażerów

TVP potwierdziło zaskakujące doniesienia z USA. Ostrzeżenia nie powstrzymały gigantycznego ruchu na lotniskach w Stanach Zjednoczonych. Przed Świętem Dziękczynienia pobito rekord liczby pasażerów. W portach lotniczych pojawiły się miliony podróżnych. Dane opublikowane przez Administrację Bezpieczeństwa Transportu mogą szokować.

TVP Info przekazało wiadomości o gigantycznym ruchu podróżnych w Stanach Zjednoczonych. Na lotniskach przed Świętem Dziękczynienia pojawiły się miliony podróżnych. Zgodnie z informacjami potwierdzonymi przez amerykańskie władze transportowe, na pokłady samolotów weszło najwięcej osób od marca. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie powstrzymały pasażerów przed przemieszczaniem się.

Możesz nie odzyskać swoich pieniędzy. Wszystko przez problem w przepisach i zmianę terminu feriiMożesz nie odzyskać swoich pieniędzy. Wszystko przez problem w przepisach i zmianę terminu feriiCzytaj dalej

Jak donosi TVP Info, amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu potwierdziła w piątek 27 listopada, że w środę 25 listopada punkty kontrolne w portach lotniczych przekroczyło 1 070 967 pasażerów. To największa liczba podróżnych od wybuchu pandemii koronawirusa, do której doszło w marcu. Przez cały tydzień poprzedzający Święto Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, podróżowało około 6,8 miliona osób.

TVP Info przekazało wiadomości o gigantycznym ruchu w USA

Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez TVP Info, weekend Święta Dziękczynienia, który rozpoczyna się już w czwartek, dla większości mieszkańców Stanów Zjednoczonych jest najdłuższą przerwą świąteczną w roku. Przeważająca część Amerykanów ma wówczas cztery dni wolne. Zazwyczaj przedświąteczna środa oraz niedziela kończąca Święto Dziękczynienia to dni, w których odnotowuje się najwięcej podróży.

Według danych amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA), środa 25 listopada to trzeci dzień w tym tygodniu, w którym przez punkty kontrolne w portach lotniczych przeszło ponad milion pasażerów. Agencja rządowa potwierdziła, że to rekordowa liczba od wybuchu pandemii koronawirusa. Tak gigantycznego ruchu podróżnych nie było już od wielu miesięcy.

– To najwyższa liczba od 16 marca, a od tamtej pory tylko czterokrotnie było więcej niż milion pasażerów dziennie – słowa rzeczniczki TSA Lisy Farbstein, które pojawiły się na oficjalnym Twitterze, cytuje TVP Info.

Wzrost przemieszczania się podróżnych w Stanach Zjednoczonych zaczęto obserwować już w październiku. Po raz pierwszy od marca milion pasażerów zarejestrowano 18 października br. W okresie Święta Dziękczynienia doszło jednak do znacznej intensyfikacji mimo obowiązujących obostrzeń rządowych.

Zadrwił z Edyty Górniak. Polski podróżnik dobitnie stwierdził, co myśli o niej i innych Zadrwił z Edyty Górniak. Polski podróżnik dobitnie stwierdził, co myśli o niej i innych "ekspertach" od pandemiiCzytaj dalej

TVP Info: ostrzeżenia nie pomogły

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVP Info, w związku ze zbliżającym się Świętem Dziękczynienia, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) postanowiło wydać ostrzeżenia. Agencja zakomunikowała amerykańskiemu społeczeństwu, że podróżowanie w tym okresie może przyczynić się do zarażenia koronawirusem.

– Podróże mogą zwiększyć ryzyko zakażenia się i rozprzestrzeniania COVID-19. Odkładanie podróży i pozostanie w domu w tym roku to najlepszy sposób na ochronę siebie i innych – treść apelu ekspertów Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom cytuje TVP Info.

O zagrożeniach związanych z przemieszczaniem się i gromadzeniem w zamkniętych pomieszczeniach wypowiedział się także dyrektor Krajowego Instytutu ds. Alergii i Chorób Zakaźnych. Doktor Fauci odradzał podróże w tym okresie. Do pozostania w domach w Nowym Jorku namawiali również gubernator Andrew Cuomo oraz burmistrz Bill de Blasio. Intensyfikujący się ruch mógł przyczynić się do wzrostu zarażeń.

Według danych opublikowanych przez telewizję CNBC w Stanach Zjednoczonych podczas tygodnia poprzedzającego Święto Dziękczynienia SARS-CoV-2 zaraziło się ponad 1,2 miliona ludzi. To niemal dwukrotnie więcej niż trzy tygodnie wcześniej. Eksperci obawiają się, że okres święta może wpłynąć na znaczny wzrost zarażeń.

By zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, Administracja Bezpieczeństwa Transportu wprowadziła w portach lotniczych plastikowe bariery i technologię, która umożliwia bezdotykowe skanowanie identyfikatorów w punktach kontrolnych. Dzięki temu pasażerowie na zatłoczonych lotniskach mają być bezpieczniejsi.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Spacerował plażą, nagle znalazł dziwny kamień. Zamarł, gdy udało się go otworzyć
2. Wydano dowody osobiste z poważnymi błędami. Nawet 10 tys. dokumentów do natychmiastowej wymiany
3. Ostrzeżenia nie pomogły. TVP potwierdziła. Pierwszy raz od początku pandemii za granicą pobito rekord liczby pasażerów

Jak donosi dziennik Washington Post, chociaż w środę doszło do wyraźnego wzrostu liczby pasażerów, było ich o połowę mniej niż w przeddzień Święta Dziękczynienia w zeszłym roku, gdy odnotowano 2 602 631 podróżnych. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o obostrzeniu, które opublikował już polski rząd.

Z samego rana potwierdzili obostrzenie, oficjalnie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriamiZ samego rana potwierdzili obostrzenie, oficjalnie. Rozporządzenie opublikowane, wiadomo co z feriamiCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Karol Okrasa zdradził nieziemską recepturę na hitowe ziemniaki i soczyste kotlety mielone
  2. Świnia spacerowała po Wejherowie. Doprowadziła policję do zatrważającej rzeczy
  3. Czy będą obowiązkowe testy dla Polaków wyjeżdżających na ferie? Pojawił się nowy pomysł od hotelarzy
  4. Pani Ewa miała wrócić z wakacji do Polski. Zabolało ją gardło i się zaczęło
  5. Pan Krystian czeka na 3 tysiące złotych od WizzAir. Kupił tylko bilety na wakacje
  6. Drugi najczęściej zabijający Polaków nowotwór. Rak jelita grubego, jakie ma objawy?
  7. Julia Wieniawa znów pozuje ze zwierzętami. Najpierw rozgwiazda na pupie, a teraz czas na czułości z żółwiem

Źródło: TVP Info

Następny artykuł