tvp nadciąga huraganFot. Twitter.com/KSLA First Alert Weather @KSLAWeather

Ma uderzyć w nocy, pół miliona ludzi musi uciekać z domów. Dramatyczna wiadomość ze świata

TVP przekazało dramatyczną wiadomość ze świata. Żywioł ma uderzyć już tej nocy, ze środy na czwartek. Sytuacja jest tak poważna, że wezwanych do ewakuacji z własnych domów zostało pół miliona ludzi.

TVP poinformowało o bardzo poważnym zagrożeniu związanym z nadciągającym huraganem oraz towarzyszącej mu fali powodziowej. Jak się okazuje, zjawisko naturalne, nazwane Laura, zmierza już w kierunku wybrzeża Zatoki Meksykańskiej. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że władze wydały nakaz ewakuacji ponad pół miliona mieszkańców zagrożonych miejscowości. Najsilniejsze uderzenie ma mieć miejsce w nocy ze środy na czwartek.

Rząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniRząd zmienił zdanie. Od dziś obowiązują nowe przepisy. Polacy mogą nie być zadowoleniCzytaj dalej

TVP informuje o nadciągającej tragedii

Jak podaje portal internetowy TVP Info, w tej chwili huragan Laura określana jest jako zjawisko pierwszej kategorii. Wiejący wiatr osiąga prędkość nawet do 140 km/h. Centrum żywiołu znajdować się ma 700 km od Luizjany, ale przesuwa się z prędkością prawie 30 km/h w kierunku północno-zachodnim.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, po dotarciu na ląd, Laura może być już huraganem trzeciej kategorii. Wtedy prędkość wiatru wzrosnąć może również do 190 km/h. TVP Info podaje również, że towarzyszyć jej może fala powodziowa sięgająca do nawet 4 metrów, co stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zagrożonych terenów.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ostrzeżenie sanepidu. Szczególnie zagrożone są dzieci
2. IMGW bije na alarm, bezlitosne żywioły uderzą w Polskę. Trąby powietrzne są tylko częścią
3. Niebywałe odkrycie w Chinach. Naukowcy po prostu oniemieli

Nakaz opuszczenia domów na ten moment otrzymało już blisko 400 tys. mieszkańców wschodniej części wybrzeża Teksasu oraz 200 tys. ludzi żyjących w zachodniej części Luizjany. Przygotowane zostały również specjalne schroniska dla osób, które nie mogą wyjechać. Niedawno pisaliśmy również o innej tragedii w USA, życie straciło 8 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  2. Dariusz Piontkowski skomentował ważną kwestię dla wielu nauczycieli i uczniów. Wielu będzie wściekłych
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Wielki doberman podchodzi do noworodka w nosidełku. Rodzice wszystko nagrali

Następny artykuł