TVP informuje o przywróceniu obostrzeń na terenie Czarnogóry.Fot. Turysci.pl

Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesienia

TVP donosi, że kraj, który jako pierwszy ogłosił zwycięstwo w walce z pandemią, wraca do obostrzeń. COVID-19 powrócił. Otwarcie granic stoi pod znakiem zapytania.

TVP ustaliła, że w ciągu ostatnich 10 dni rząd Czarnogóry odnotował aż 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Po ogłoszeniu zwycięstwa nad pandemią, władze w Podgoricy przywracają część obostrzeń. Tym samym, zagrożony jest sezon turystyczny.

Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąAndrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąCzytaj dalej

TVP o Czarnogórze. Covid powrócił

Według ustaleń TVP, władze Czarnogóry zdecydowały się na przywrócenie przepisów o zakazie organizowania imprez sportowych i zgromadzeń publicznych. Co więcej, wprowadzono również limity podczas spotkań religijnych oraz procesji. Nowe rozporządzenie tamtejszego Ministerstwa Zdrowia określa, że wierni mogą się spotykać wyłącznie w ramach kościołów. Jak podaje TVP Info, wróci również kontrowersyjny zapis o limitach podczas uroczystości pogrzebowych.

Pożegnać zmarłego będą mogli wyłącznie najbliżsi. Redakcja TVP nie podaje dokładnej liczby osób, która w tym samym czasie jest w stanie przebywać na terenie cmentarza, lecz można domniemywać, że będzie to limit podobny do wcześniejszych standardów wprowadzonych m.in. w Polsce.

Sezon turystyczny zagrożony. TVP podaje statystyki w Czarnogórze

Populacja Czarnogóry liczy 640 tys. mieszkańców. Od początku pandemii odnotowano 10 zgonów, których bezpośrednią przyczyną był COVID-19. Nosicielstwo potwierdzono u 424 osób. Zważywszy na kolejną falę zachorowań także niedawne otwarcie granic stoi pod dużym znakiem zapytania. Jak podaje TVP Info, kilka tygodni temu rząd zdecydował o zaproszeniu obywateli aż 131 państw. Wtedy też oznajmił, że jest pierwszym państwem w Europie, które pokonało koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadła
2. Kierowco, przyjrzyj się swojej tablicy rejestracyjnej. Za jedną rzecz możesz dostać mandat, nawet do 1000 zł

W perspektywie ostatnich zachorowań branża turystyczna ma coraz większe wątpliwości co do powrotu turystów zagranicznych. Radykalne zmiany w niektórych regionach kraju poddają pod wątpliwość utrzymanie otwartych granic. Dla przykładu, jak podaje TVP, w gminie Rożaje wszedł przepis o godzinie policyjnej. Trwa ona od 18:00 do 5:00 nad ranem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  2. Czy Jolanta Kwaśniewska była lepszą pierwszą damą niż Agata Duda? Miażdżąca opinia dziennikarki TVN
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: TVP Info

Następny artykuł