TVP Info o podróży DudyFot. wikimedia.commons/ Hiuppo/ CC BY-SA 2.5/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en

TVP informuje. Andrzej Duda doleciał do Włoch. Podjęto ważną decyzję ws. koronawirusa

TVP przekazuje informacje na temat podróży dyplomatycznej prezydenta Andrzeja Dudy. Udało się podpisać porozumienie o współpracy między Instytutem Spallanzaniego a Państwowym Zakładem Higieny.

TVP Info donosi o sukcesie polskich dyplomatów. Pierwsza podróż służbowa za granicę w nowej kadencji prezydenta to także ważna misja dla Polski i Białorusi. Andrzej Duda odbył już spotkania z prezydentem, premierem i przewodniczącą Senatu Włoch, a także z przedstawicielami Instytutu Spallanzaniego oraz Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Rolnictwa.

Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyKlamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z EuropyCzytaj dalej

TVP Info informuje o sukcesie prezydenta

24 sierpnia w szpitalu Spallanzaniego rozpoczęto testy włoskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Do testów wybrano 90 ochotników z ok. 7 tys. chętnych. Prace nad szczepionką zostały sfinansowane przez władze stołecznego regionu Lacjum i włoskie Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych.Teraz będziemy mogli czerpać wiedzę z doświadczenia Instytutu.

Faza eksperymentalna potrwa od 8 do 10 tygodni, a po niej nastąpią kolejne dwie. Szczepionka ma być gotowa na wiosnę. Prezydent nawiązując współpracę pomiędzy instytutami badawczymi zapewnił nam dostęp do informacji na temat skutecznego zwalczania epidemii. To nie jedyna ważna kwestia poruszona w czasie rozmów w Rzymie. Głowa państwa starała się uzyskać wsparcie dla Białorusinów, którzy nie zgadzają się na kolejną kadencję Aleksandra Łukaszenki i jego brutalną politykę.

Dzisiaj grzeje: 1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
2. Słowa Katarzyny Cichopek w "Pytanie na śniadanie" oburzyły wielu widzów. Wreszcie przerwała milczenie
3. Wszystko potwierdzone, Andrzej Duda opuszcza Polskę. Wiemy, czym się zajmie i gdzie będzie

W czwartek Andrzej Duda ma w oficjalnych planach jedynie wizytę na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino w związku z 50. rocznicą śmierci generała Władysława Andersa. W piątek spotka się z papieżem Franciszkiem w Watykanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lew i dziecko wystąpili razem w programie na żywo. Zabrakło sekund, by doszło do tragedii
  2. Naukowcy alarmują, jesteśmy królikami doświadczalnymi testującymi niezatwierdzone leki. Część składników nie została nigdy przebadana
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: TVP Info

Następny artykuł