TVP Info o sprawie uzbeckiego wicepremiera.Pixabay.com stheaker

TVP: Nie żyje wicepremier, był zakażony. Tragiczna wiadomość z zagranicy

TVP Info przekazało wiadomość o śmierci wicepremiera jednego z rządów krajowych. Lekarze już teraz opublikowali przyczyny zgonu. Polityk był hospitalizowany na zachodzie Europy. Miał 56 lat.

TVP Info podaje szczegóły śmierci wicepremiera zajmującego się również resortem rozwoju rolnictwa. Najprawdopodobniej polityk zmarł na skutek powikłań po zakażeniu koronawirusem.

W końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościW końcu. Zniesiono uciążliwy zakaz dla Polaków, wielu długo czekało. Niestety, nie ma powodów do radościCzytaj dalej

TVP Info: Wicepremier ds. rozwoju rolnictwa nie żyje

- Wicepremier Uzbekistanu ds. rozwoju sfery rolnictwa i żywności Uktam Barnojew zmarł na skutek powikłań po zakażeniu koronawirusem – przekazał uzbecki rząd agencji Interfax, cytowanej przez TVP Info.

Według ustaleń TVP Info, wicepremier Barnojew przebywał w jednej z prywatnych klinik w stołecznym Taszkiencie. Po kilku etapach kuracji polityk trafił do Niemiec. Jak podaje krajowy portal UzNews, miał otrzymać pozytywny wynik testu na obecność covidu już w lipcu.

TVP Info o sprawie Barnojewa i covidu w Uzbekistanie

Jak podaje serwis TVP Info, Uktam Barnojew sprawował funkcję wicepremiera w rządzie Abdulla Aripova od lutego 2020 roku. Co ważne, nie tylko minister z resortu rolnictwa zmarł na skutek powikłań po zakażeniu koronawirusem. Krajowe media już wcześniej donosiły o śmierci jednego z polityków.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, za granicą już się zaczęło. Dramatyczna sytuacja w 2 krajach, szykuje się gigantyczny kryzys
2. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
3. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą

Według agencji Interfax, na którą powołuje się m.in. TVP Info, koronawirus był bezpośrednią przyczyną zgonu również przewodniczącego parlamentu autonomicznej republiki Karakałpacja i szef administracji wilajetu bucharskiego. W całym kraju potwierdzono 51 tys. zakażeń. Do tej pory (stan na 20 września) zmarło 431 osób. Co ważne, równolegle sąsiedni kraj prowadzi bardoz poważne rozmowy z węgierskim Wizz Airem.

TVP o sprawie z Uzbekistanu.

Fot. Twitter.com/ TVP Info

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka urodziła szczenięta, sekundę później właściciel wyrzucił je na łąkę. Potem było tylko gorzej
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Przyłapali Martę Kaczyńską na plaży. Myślała, że nikt nie widzi
  4. Gucwińscy nagle zapadli się pod ziemię, media o nich milczą. Smutne, co się z nimi dzieje
  5. Mieszkańcy są zdruzgotani, staruszka z lalką bez oczu snuje się po lasach. Kiedy kogoś spotka zaczyna się robić dziwnie, aż ciarki chodzą
  6. Przykre wieści z rana. Nie żyje prawdziwa gwiazda

Źródło: TVP Info

Następny artykuł