TVP o sprawie taterników,Fot. Google Maps

Dramatyczna wiadomość od TVP. Akcja na południu polski trwała całą noc

TVP Info podaje szczegóły nocnej akcji słowackich służb, które interweniowały w sprawie polskich turystów. Grupa utknęła podczas zejścia z Gerlachu, a jeden z taterników - został przygwożdżony przez skały.

TVP Info donosi o zdarzeniu, które miało miejsce w nocy z soboty (19 września) na niedzielę (20 września). Wtedy też dwaj turyści pochodzący z Polski schodzili z najwyższego szczytu Tatr - Gerlachu. Niestety, w pewnym momencie pomylili drogę i utknęli. Akcję przeprowadził słowacki oddział HZS.

Z ostatniej chwili. Czarny dym widać z wielu kilometrów, strażacy są bezradni. Fatalna sytuacja na południu PolskiZ ostatniej chwili. Czarny dym widać z wielu kilometrów, strażacy są bezradni. Fatalna sytuacja na południu PolskiCzytaj dalej

TVP Info: Turyści utknęli podczas zejścia z Gerlachu

Jak podaje serwis TVP Info, do zdarzenia doszło w okolicach zejścia z Gerlachu. Dwóch turystów z Polski miało trudności z powrotem na ścieżkę. Co ważne, na jednego z taterników spadły kamienie, co dodatkowo utrudniło całe zejście. W sprawie interweniowało pięciu ratowników z Horskiej záchrannej služby.

- Luźne kamienie spadły na nogę mężczyzny, uniemożliwiając mu zejście. Polacy nie mieli sprzętu na nocleg w żlebie, a podczas powolnego zejścia w końcu utknęli w dolnej części rynny nad progiem skalnym. Pięciu ratowników HZS z Tatr Wysokich wyruszyło z pomocą w nocy - czytamy w komunikacie słowackich służb, cytowanych przez TVP Info.

TVP Info o sprawie polskich taterników

Według ustaleń TVP Info, zespół miał o tyle utrudnione zadanie, że zapadł już zmrok, a teren jest wyjątkowo trudnodostępny. Polacy nie mieli odpowiedniego sprzętu, aby spędzić kilka lub nawet kilkanaście godzin w górach, więc dochodziła jeszcze presja czasu. Ostatecznie, ratownicy sprowadzili Polaków z wzniesienia. Nie podano szczegółów co do stanu poszkodowanych. Co ważne, równolegle toczy się głośna dyskusja o podwyżkach dla ratownictwa górskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Pani Magda szła do Morskiego Oka i nie mogła uwierzyć. Od razu wyciągnęła telefon
2. Widzowie zupełnie nie zwrócili uwagi. Prowadząca "Dzień dobry TVN" straciła swój program
3. TVP: Nie żyje wicepremier, był zakażony. Tragiczna wiadomość z zagranicy

- Po trudnej wspinaczce przez próg w żlebie [ratownicy - przyp. red.] w końcu dotarli do Polaków. Obaj stopniowo uwalniano ze skalnej ściany i solono w bezpieczne miejsce. Szli do Domu Śląskiego we wczesnych godzinach porannych. Tutaj akcja dobiegła końca, a Polacy ruszyli własną drogą - relacjonowali słowaccy ratownicy, cytowani przez TVP Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot urodził się z syndromem wilkołaka. Jego wygląd budzi podziw i przeraża
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Strój Oliwii Bieniuk na plaży powala. Wszyscy patrzą na jedną rzecz, fanom zabrakło słów
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy z żoną w lesie. Nie znaliśmy prezydenta od tej strony
  5. Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, Polacy sami się prosili
  6. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze

Źródło: TVP Info

Następny artykuł