TVP ważna wiadomośćFot. Pixabay.com/Mylene2401/zdjęcie poglądowe

Pilna wiadomość od TVP. Chodzi o zamykanie lasów, bardzo ważne powiadomienie dla wszystkich miłośników spacerów

TVP Info przekazało wiadomości dotyczące spacerów po lasach. O czym należy pamiętać, wybierając do się do tych obiektów, w obliczu epidemii koronawirusa i dodatkowych ograniczeń sanitarnych wprowadzonych przez rząd? W mediach pojawiło się oficjalne oświadczenie rzecznik Lasów Państwowych. Warunki są jasne.

TVP Info przekazało szczegółowe informacje dotyczące poruszania się po lasach podczas epidemii koronawirusa. Jak wiadomo, polski rząd wprowadził już dodatkowe restrykcje w związku z dynamicznym skokiem zachorowań. Polacy wrócili do obowiązku zakrywania nosa i ust nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach i komunikacji publicznej, ale także na otwartej przestrzeni. O czym natomiast powinny pamiętać osoby, które kochają naturę i nie zamierzają rezygnować ze spacerów po lasach, chociaż nadeszła już jesień?

Polsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektemPolsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektemCzytaj dalej

TVP Info potwierdza, że rząd nie wprowadził zakazuj chodzenia do lasów i parków. W dodatku warto wiedzieć, że są to też miejsca, w których nie musimy zakrywać nosa i ust, ale powinniśmy pamiętać o społecznym dystansowaniu się. Chociaż za oknami pojawiła się już jesienna aura i obecnie wiele osób woli zostać w domu, to nadal znajdą się Polacy, którzy cenią sobie spacery na łonie natury. O zasadach panujących w lasach opowiedziała rzecznik Lasów Państwowych Anna Malinowska.

TVP Info przekazało komunikat dotyczący lasów

Zgodnie z relacją TVP Info, rzecznik Lasów Państwowych, Anna Malinowska potwierdziła, że w lasach nie musimy nosić maseczek, ale powinniśmy pamiętać o zachowaniu społecznego dystansu. Zwróciła też uwagę na to, że lasy są bardzo dobrym miejscem, jeśli lubimy uprawiać sport na świeżym powietrzu. Dodała też, może być to ważne dla naszego zdrowia, o które powinniśmy obecnie szczególnie dbać.

Wprowadzają stan wyjatkowy na 30 dni. Sytuacja za granicą wygląda coraz gorzejWprowadzają stan wyjatkowy na 30 dni. Sytuacja za granicą wygląda coraz gorzejCzytaj dalej

– Trzeba pamiętać o tym, że lasy są otwarte, jednak gdy na parkingu czy na leśnej ścieżce natrafimy na inne osoby, musimy zachować dystans społeczny. O tej porze roku i w taką pogodę w lasach raczej tłumów nie ma. Mamy zupełnie inną sytuację niż wczesną wiosną czy latem. Dlatego nie ma specjalnych obostrzeń – słowa rzecznik Anny Malinowskiej Lasów Państwowych cytuje TVP Info.

Wiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżującychWiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżującychCzytaj dalej

– Od 10 października przez 11 weekendów na terenie Lasów Państwowych organizujemy treningi w ramach akcji „Biegam, bo lubię lasy”, więc jeśli ktoś chce pobiegać, może zrobić to podczas takiego treningu – dodaje Anna Malinowska.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca wiadomość z Chin. Wyjawili, gdzie wykryli koronawirusa, cały świat nie dowierza
2. Niepokojące doniesienia z czerwonych i żółtych stref dotarły do mediów. Co się dzieje z świadczeniem 500 plus?
3. Pilna wiadomość od TVP. Chodzi o zamykanie lasów, bardzo ważne powiadomienie dla wszystkich miłośników spacerów

Anna Malinowska zwróciła także uwagę na życie psychiczne, o które również obecnie powinniśmy wszyscy zadbać. Zaznaczyła, że 30-minutowy spacer po lesie 5 razy w tygodniu pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na depresję. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niezwykłym lesie, jaki znajdziecie w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
  2. Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstaną
  3. Miejsce na świecie, gdzie udało się zapanować nad epidemią. Twierdzą, że wygrali, do niedawna cieszyli się tłumami turystów
  4. Wiceszef MSZ o zamknięciu granic. Jasny komunikat do wszystkich planujących wyjazdy zagraniczne
  5. Wyciekły szczegóły wesela Martyny Wojciechowskiej. Niewiarygodne, nikt się nie domyślał
  6. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań

Źródło: TVP Info

Następny artykuł