TVP Info o sprawie z USA.Fot. YouTube.com/WFSB 3

Maszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świata

TVP Info donosi o potencjalnie niebezpiecznej kolizji samolotu, który runął na jedno z osiedli w północno-wschodniej części kraju. Wydarzenia zza Atlantyku obiegły światowe media za sprawą wyjątkowych ustaleń miejscowych służb. Służby wprost mówią o “cudzie”.

TVP Info podaje, że do zdarzenia doszło w stanie Connecticut (północno-wschodnia część USA). Samolot Piper PA34 runął na dach jednego z domów, jednak miejscowe służby nie odnotowały ofiar śmiertelnych. Przedstawiciele policji określili wypadek mianem “cudu”, a pilotami zajęła się już lokalna służba zdrowia.

Skandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowieSkandal w Kołobrzegu. Turyści nie mogą czuć się bezpiecznie? Włos się jeży na głowieCzytaj dalej

TVP Info: Cud, że wszyscy przeżyli

Według ustaleń TVP Info, do zdarzenia doszło w miejscowości Groton w stanie Connecticut. Na dom przy Ring Drive spadł dwusilnikowy samolot modelu Piper PA34, który pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów, przyczynił się do znaczących zniszczeń miejscowej infrastruktury. W sprawie natychmiast interweniowały lokalne służby, jednak w raportach nie zapisano żadnych ofiar śmiertelnych.

Jak podaje TVP Info, wrak jednostki o własnych siłach opuściły dwie osoby. Policja podała, że życie poszkodowanych nie jest zagrożone, a medycy przewieźli załogę do szpitala Lawrence Memorial w New London. Co więcej, mężczyzna, który w chwili zderzenia przebywał w budynku przy Ring Drive, nie odniósł żadnych obrażeń. Przedstawiciele służb mówią wprost - “Cud, że wszyscy przeżyli”.

TVP Info o katastrofie samolotu Piper

W rozmowie z reporterami NBC, na których powołuje się TVP Info, Tammy de la Cruz poinformowała, że dom należy do jej ojca. Mężczyzna w chwili uderzenia przebywał w sypialni - jedynej części budynku, która nie ucierpiała w wyniku upadku jednostki. Jak sama deklaruje, gdy zobaczyła całą scenę, “pomyślała, że nie ma szans, by przeżył”. Sceny z miejsca zdarzenia zarejestrowali m.in. dziennikarze ze stacji WFSB 3.

Dzisiaj grzeje: 1. Rak jelita grubego może przez lata rozwijać się w ukryciu. Istnieje jednak sposób, by wykryć go, zanim będzie za późno
2. Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję
3. 300 plus nie wystarczy. Niektórzy będą musieli dołożyć do świadczenia aż 200 zł

Według relacji TVP Info, w pierwszej chwili mężczyzna myślał, że ktoś próbuje się włamać do domu, więc opuścił budynek, wychodząc przez okno. Wtedy też zobaczył wrak samolotu. W sprawie szybko interweniowały miejscowe służby. Mieszkańcy okolicy zostali ewakuowani z powodu ryzyka pożaru, jednak udało się uniknąć większego zapłonu maszyny. Teraz Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) prowadzą dochodzenie w sprawie. Służby przypuszczają, że samolot leciał do portu Groton-New London. Niestety, mniej szczęścia mieli piloci z Niemiec.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Adama Małysza zdradziła, jak spędzała wakacje u boku męża. Fanka dopatrzyła się jednego szczegółu (FOTO)
  2. Prywatne, poruszające wyznanie Jarosława Jakimowicza na antenie TVP. Jego syn mógł nie przeżyć
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Mama spała z dzieckiem, gdy usłyszała dziwny hałas. Kamera w kołysce ujawniła całą prawdę

Źródło: TVP Info

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł