TVP przekazało informacjeFot. Pixabay.com/Yuri_B

Potężny wybuch wstrząsnął miastem, są ranni i ofiara. Wiadomość z zagranicy obiegła media

TVP potwierdziło wstrząsające informacje o potężnym wybuchu, który wstrząsnął miastem. Niestety zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez krajowe media, w wyniku silnej eksplozji pojawiły się ofiary. Jak dotąd przekazano wieści o kilku rannych. Jedna osoba nie przeżyła dramatycznego zdarzenia. Doniesienia potwierdziła też państwowa agencja.

TVP oficjalnie potwierdziło tragiczną wiadomość. W Syrii doszło do wybuchu, który wstrząsnął całym miastem. W wyniku dramatycznego zdarzenia zginął generał. Inni trzej żołnierze na skutek silnej eksplozji odnieśli rany. Jak informują media, był to planowany atak. W poniedziałek 17 sierpnia doszło też do jeszcze jednego incydentu w innym mieście, jednak nie odnotowano żadnych ofiar.

Prawdziwa inwazja nad polskim morzem. Są ich setki. Turyści powinni uważaćPrawdziwa inwazja nad polskim morzem. Są ich setki. Turyści powinni uważaćCzytaj dalej

Jak wynika z informacji przekazanych przez TVP, do wybuchu doszło w pobliżu miasta Dajr az-Zaur w Syrii. Na trasie przejazdu rosyjskiego konwoju wojskowego eksplodowała bomba. W wyniku tragicznego zdarzenia zginął rosyjski generał, natomiast 3 żołnierzy zostało rannych. Doniesienia potwierdziła rosyjska agencja państwowa RIA Novosti. W poniedziałek 17 sierpnia zaatakowano także wspólny turecko-rosyjski patrol w innym syrysjkim mieście - Idlibie.

TVP: w wyniku eksplozji zginął rosyjski generał

Według doniesień, którze przekazała TVP, w wyniku poniedziałkowego ataku na turecko-rosyjski patrol w Idlibie żaden z żołnierzy nie odniósł obrażeń. Jak dotąd media nie udzieliły informacji na temat tego, w jakim stanie są natomiast 3 żołnierze, którzy zostali ranni w wyniku eksplozji bomby niedaleko miasta Dajr az-Zaur.

Wydarzenia, o których poinformowała TVP mogą być związane z wojną domową, która trwa w Syrii od 2011 roku. Konflikt wywiązał się między siłami wiernymi prezydentowi Baszszarowi al-Asadowi a zbrojną opozycją. Siły rosyjskie wspierają stronę syryjską, która walczy między innymi z oddziałami Syryjskiej Koalicji Narodowej na rzecz Opozycji i Sił Rewolucyjnych oraz Państwem Islamskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy cukrzycy. Pacjenci często ich niedostrzegają
2. Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję
3. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

Doniesienia, które przekazała TVP, zostały już potwierdzone przez rosyjską agencję państwową RIA Novosti. To kolejny atak, do którego dochodzi w ostatnim czasie w Syrii. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o eewakuacji setek mieszkańców zachodniej Polski. Sytuacja zagrażała życiu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny Polak w Premier League? Pojawiła się wielka szansa dla naszego zawodnika
  2. Prawie każdy z nas musiał płacić. Zapadł przełomowy wyrok, nagle wszystko się zmieni?
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: TVP Info

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł