TVP Info o sprawie wypadku na Warmii.Fot. Pixabay.com/Robfoto

Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce

TVP Info donosi o tragicznym wypadku samolotu, który rozbił się na północy kraju. Służby już teraz potwierdziły, że wszystkie osoby przebywające na pokładzie, zginęły na miejscu. Akcja ratunkowa była wyjątkowo utrudniona.

TVP Info podało, że do zdarzenia doszło na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Samolot, którym podróżowali turyści, miał rozbić się w okolicach powiatu olsztyńskiego. Po zawiadomieniu, w sprawie interweniowały lokalne służby, jednak wiele czynników wpłynęło na znaczne utrudnienia podczas całej akcji. Wcześniej media donosiły o cyklu podobnych zdarzeń na jednym ze stołecznych lotnisk.

Zła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisyZła wiadomość dla turystów, 2 testy i kwarantanna. Kolejny kraj zaostrza przepisyCzytaj dalej

TVP Info: Wypadek samolotu na Warmii

Jak podaje serwis TVP Info, do zdarzenia miało dojść w nocy z soboty (15 sierpnia) na niedzielę (16 sierpnia). Jak poinformował redakcję dyżurny Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, około godziny 21:30 “ultralekki” samolot turystyczny uległ wypadkowi. Po zgłoszeniu sprawy (o 21:35), lokalne służby rozpoczęły akcję poszukiwawczą. Dopiero po 23:00 funkcjonariusze znaleźli wrak jednostki w okolicznym lesie w miejscowości Kikity nad Jeziorem Luterskim.

– Lokalizacja zdarzenia była utrudniona ze względu na porę nocną oraz rozbieżne wskazania osób zgłaszających. W trakcie przeszukiwania części lasu między miejscowościami Kikity oraz Żardeniki, ratownicy straży pożarnej znaleźli miejsce zdarzenia – relacjonował w rozmowie z TVP Info kpt. Adam Rybicki, dowódca Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej nr 3 w Biskupcu.

TVP Info o sprawie katastrofy samolotu na Warmii

Według ustaleń TVP Info, w akcji uczestniczyli funkcjonariusze z OSP Lutry, OSP Jeziorany, OSP Wójtówko, a także strażacy z olsztyńskich Jednostek Ratowniczo–Gaśniczych, JRG z Biskupca oraz policja. Co więcej, na miejscu zdarzenia pojawili się również pracownicy Nadleśnictwa Wipsowo oraz prokuratura. W katastrofie zginęły dwie osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzęsienie ziemi w Grecji. Wiadomość obiegła media
2. Płaca minimalna 2021 z konkretną kwotą. Rząd właśnie opublikował projekt, mniej niż zapowiadano

– Stwierdzono, że doszło do upadku z wysokości samolotu dwuosobowego, co spowodowało jego całkowite zniszczenie. Wskutek zdarzenia zginęły dwie osoby podróżujące samolotem – wyjaśniał cytowany przez TVP Info kpt. Rybicki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w rodzinie uwielbianego gwiazdora. Jego najbliższa osoba zmarła na koronawirusa, walczyła o życie przez długi czas
  2. Teresa Lipowska o odejściu z "M jak Miłość". W tle rodzinna sytuacja aktorki
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. 4-letnia dziewczynka kontra 6 głodnych pitbulli. Rodzice nie mieli nad nimi kontroli

Źródło: TVP Info

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł