TVP mogli zginąćTurysci.pl

Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata

TVP poinformowało o niebezpiecznych wydarzeniach, do których doszło niedawno. Wszystko działo się bardzo dynamicznie. W wyniku tragedii mogło zginąć co najmniej 50 osób. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalne media i organizacje pozarządowe, wśród ofiar jest wielu młodych ludzi. Na dramatyczne zdarzenie wpływ miała między innymi pogoda.

TVP potwierdziło niepokojące wiadomości z zagranicy. Szyb do kopalni nagle uległ zawaleniu, gdy w środku przebywali młodzi górnicy. Według informacji przekazanych przez media pod ziemią podczas zdarzenia mogło znajdować się co najmniej 50 osób. Z doniesień pozarządowych organizacji wynika, że najprawdopodobniej zginęły.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

W oparciu o doniesienia zagranicznych mediów i organizacji pozarządowych, TVP zdało relację z tragedii, do której doszło w pobliżu miasta Kamituga we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Zgodnie z informacjami, w jednej z kopalni złota zawalił się szyb. Według polskiej stacji co najmniej 50 młodych górników, którzy znajdowali się wtedy pod ziemią, najprawdopodobniej straciło życie.

TVP: zawalił się szyb kopalni złota. Górnicy najprawdopodobniej nie przeżyli

Jak informuje TVP, do tragedii doszło w niewielkiej i nielegalnej kopalni złota. W piątek 11 września zawalił się szyb na skutek ulewnego deszczu. Kopalnia działała bez koncesji i wydobywano w niej złoto tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami. Wiadomość o tym zdarzeniu przekazała lokalna organizacja pozarządowa oraz między innymi brytyjski Sky News.

TVP zwróciło uwagę na niebezpieczny i nielegalny tryb działania tego typu kopalń. Górnicy, którzy wydobywają złoto starym sposobem w kopalaniach bez koncesji, narażeni są na wielkie zagrożenie zdrowia i życia. Takie obiekty w Demokratycznej Republice Konga bardzo często są miejscami wielu wypadków.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. Uwaga, ogromne utrudnienia w PKO BP. Klienci z całej Polski zostali bez dostępu do konta

Jak dotąd TVP nie poinofrmowało o żadnych osobach, które mogły zostać uratowane. Również zagraniczne media sugerują, że najprawdopodobniej nikt nie ocalał z tej tragedii. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o dramacie na skalę światową, w którym zginęło około 3 tysięcy osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: TVP Info

Następny artykuł