TVP przekazała wiadomości o wybuchuFot. twitter.com/@TV News

TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy

TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicy. Doszło do wybuchu w pobliżu hotelu, w wyniku którego część osób odniosła obrażenia. Na miejsce wezwano straż pożarną, która musiała opanować sytuację.

TVP dotarła do informacji o wybuchu, który miał miejsce w mieście Zhuhai w południowo-wschodnich Chinach. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło ok. godziny 9 rano czasu lokalnego w piątek, w pobliżu hotelu. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać skalę zniszczeń i dramatyczną akcję ratunkową. Budynek uległ zniszczeniu w znacznym stopniu.

Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąŁzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąCzytaj dalej

TVP: doszło do eksplozji w chińskim hotelu

Na miejsce wezwano straż pożarną, która od razu przystąpiła do akcji. 11 wozów strażackich walczyło z ogniem i kłębami czarnego dymu wydobywającego się głównie z parteru budynku hotelowego. Lokalne media dotarły do informacji od lokalnych służb, które za przyczynę eksplozji podają wybuch gazu w pobliżu obiektu.

Wybuch spowodował liczne uszkodzenia nie tylko w budynku znajdującym się najbliżej, ale też po sąsiedzku. Zniszczone zostały części sklepów, a także budynków mieszkalnych, które są ciasno ustawione przy ulicy. Jak podaje TVP, w wyniku eksplozji co najmniej trzy osoby zostały ranne. Na razie nie pojawiły się informacje o ofiarach śmiertelnych. Do tragicznego wybuchu doszło także w Polsce.

Dzisiaj grzeje: 1. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
2. Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonych

Na kilku nagraniach, które udostępnili użytkownicy Twittera widać moment wtórnego wybuchu. Świadkowie zdarzenia włączyli kamery, ponieważ zobaczyli płomienie wydobywające się z wnętrza hotelu. W tym momencie pojawiła się kula jasnego światła, która zmiotła wszystko i wszystkich z chodnika. Filmy udostępniono na profilu SV News na Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Sparaliżowany pitbull spotyka swojego pana po długiej rozłące. Reakcja pupila wyciska łzy z oczu

Źródło: TVP Info

Następny artykuł