TVP wiadomości ze Stambułu

Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata

TVP podała informacje na temat nowego ogniska koronawirusa. W jednej modlitwie wzięło udział ponad 350 tys. osób, z czego kilka tysięcy się zaraziło. Konsekwencje tego wydarzenia mogą być katastrofalne.

TVP: ok. 3 tys. osób jest zarażonych koronawirusem po wspólnej modlitwie w świątyni Hagia Sophia. Niedawno obiekt został przekształcony w meczet, a 24 lipca zgromadziło się w się tam na modlitwie ponad 350 tys. wiernych. Chociaż w środku zachowany został dystans społeczny, doszło do transmisji patogenu. Epidemiolodzy spodziewali się tego.

Polska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęPolska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęCzytaj dalej

Wewnątrz Hagii Sophii przebywało 500 osób ustawionych w równych odstępach. Sytuacja wydawała się być pod kontrolą, jednak czterej oficjele rządzącej Partii Sprawiedliwości Rozwoju, którzy modlili się w pobliżu prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, znaleźli się w gronie zakażonych. W pobliżu świątyni również zachowywano odpowiednie odległości między ludźmi.

Niestety poza okiem kamery sytuacja była zgoła inna. Wierni zebrali się tłumnie zapominając o niebezpieczeństwie, jakie grozi im ze strony koronawirusa. To jedno wydarzenie może doprowadzić do pogłębienia się kryzysu zdrowotnego w całym kraju.

Dzisiaj grzeje: 1. Katastrofa kolejowa za granicą. Tragiczna wiadomość z Europy
2. Europejski kraj właśnie uznał Polskę za niebezpieczną strefę. Od soboty Polaków czekają obostrzenia

– Myślę, że masowe zgromadzenie w Hagii Sophii zwiększy liczbę przypadków w Stambule. Na pewno czekają nas ciężkie dni – ocenił Sarp Üner z Instytutu Zdrowia Publicznego na uniwersytecie Hacettepe w Ankarze cytowany przez TVP Info. Dodał, że prawdopodobnie to przybysze spoza stolicy przekazali wirusa.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują wszystko
  2. Współpracownik Magdy Gessler ujawnił całą prawdę na temat pracy ze słynną restauratorką. Ma wymagania, poznaliśmy szczegóły
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Dzieci i psy często bawiły się w ogródku, gdzie ktoś wrzucił zatrute mięso. Doszło do tragedii

Źródło: TVP Info

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł