TVP Info pisze o ilości utopień w wakacjeFot. Pixabay.com/Arcaion

160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski

TVP Info poinformowało o tragicznych danych w Polsce. Wakacje trwają od czerwca, ale niestety dla wielu skończyły się tragicznie. 160 osób nie żyje, wiadomości są coraz gorsze.

TVP Info podało dane na temat ilości zgonów, do których doszło w tegoroczne wakacje. Od czerwca zginęło już 160 osób. Powodem jest nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Wszystkie te osoby utopiły się. Służby apelują o zachowanie ostrożności. Co więcej, zbliżające się dni będa upalne, a wtedy jest najbardziej niebezpiecznie.

Prezydent Andrzej Duda miał groźny wypadek. Wakacje miały być odskocznią po intensywnej kampaniiPrezydent Andrzej Duda miał groźny wypadek. Wakacje miały być odskocznią po intensywnej kampaniiCzytaj dalej

TVP Info informuje o tragicznych danych

Jak powiedział podkomisarz z Komendy Głównej Policji, Michał Gaweł, najczęściej do utonięć dochodzi podczas kąpieli w rzekach lub jeziorach. Głównym powodem jest korzystanie z miejsc niestrzeżonych i zabronionych, a także nieostrożność. Policja informuje, że najwięcej wypadków dochodzi w czasie upałów. Wtedy dochodzi do największej liczby wypadków. Bardzo upalny był ostatni weekend lipca. Wtedy utonęło 17 osób.

Zasady bezpieczeństwa nad wodą

Jakiś czas temu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) opublikowało zasady bezpiecznego korzystania z akwenów. Nie powinno się wchodzić do wody po spożyciu alkoholu czy środków odurzających. Należy też pamiętać o zakładaniu kapoków podczas korzystania z łódek, kajaków czy rowerków wodnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Maseczki obowiązkowe na powietrzu od poniedziałku. Europejski kraj podjął decyzję
2. Rozładuje ci się smartfon i zapłacisz karę 150 zł. Bezsensowny przepis będzie cię sporo kosztował

Należy także unikać skakania do wody w nieznanych miejscach. Odradza się wbieganie do wody, kiedy ciało człowieka jest rozgrzane. Korzystając z materaca, nie powinno odpływać się daleko od brzegu. Nie powinno się też kąpać zaraz po zjedzeniu posiłku. Bardzo ważne jest też, aby stosować się do poleceń ratowników znajdujących się na miejscu. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła opalała się przy dzieciach. Nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" i spalony dom nie są najgorszym scenariuszem. Katarzyna Dowbor ze łzami o zmarłych uczestnikach, smutne wspomnienia
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: TVP Info

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł