TVP przekazało wiadomośćFot. Pixabay.com/Robfoto

TVP przekazało niewiarygodną wiadomość. Chodzi o CPK w Polsce, gigantyczne

TVP Info właśnie przekazało niewiarygodne wiadomości związane z CPK. Przedstawione dane dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego są imponujące. Pozostaje czekać, czy zapewnienia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. Informacje oparto o raport firmy Kearney. Przewiduje się ogromy wzrost.

TVP Info właśnie przedstawiło imponujące wiadomości w oparciu o raport firmy Kearney. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis, do 2040 roku Centralny Port Komunikacyjny ma pozwolić stworzyć około 290 tysięcy nowych miejsc pracy. Według prognoz pierwszy rok działalności całościowego programu CPK ma wygenerować 70,5 mld wzrostu produkcji globalnej w Polsce.

Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystówStało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystówCzytaj dalej

W związku z planami CPK TVP Info przedstawiło drugą część raportu firmy konsultingowej Kearney o tytule “Centralny Port Komunikacyjny: analiza wpływu działalności portu oraz otoczenia na gospodarkę w Polsce”. W przeciwieństwie do pierwszej części, ta dotyczy oddziaływania już działającej infrastruktury. Analizie poddano okres lat 2028-2040. Zakłada się, że w tym czasie będą już działały Port Solidarność i ponad 500 km nowych linii kolejowych dużych prędkości.

TVP Info przedstawiło treść drugiego raportu dotyczącego Centralnego Portu Komunikacyjnego

Analizując raport, który został przedstawiony przez TVP Info, można być pod wrażeniem liczby miejsc pracy, jaką wygenerować ma Centralny Port Komunikacyjny na przestrzeni lat. W dokumencie pojawiły się także informacje dotyczące przewidywanego wzrostu produkcji globalnej. Ten natomiast ma wynieść aż 70,5 mld złotych.

- Zgodnie z przeprowadzanymi analizami, największy wzrost zatrudnienia związany będzie z komponentem lotniskowym, który w pierwszym roku prognozy, czyli w 2028 r., zapewni około 160 tys. miejsc pracy. Funkcjonowanie infrastruktury kolejowej w tym samym roku przełoży się na kolejne 48,9 tys. etatów, podczas gdy nadal realizowane inwestycje na kolei będą zapewniać około 28,9 tys. etatów. Zatrudnienie związane z lotnictwem w ciągu 13 lat wzrośnie do 217,3 tys. osób w 2040 r., podczas gdy segment powiązany z koleją osiągnie pułap 73,1 tys. etatów - treść raportu cytuje serwis TVP Info.

TVP Info zaznacza problem związany z niepewną przyszłością Lotniska Chopina w Warszawie

Jak czytamy w raporcie przedstawionym przez TVP, że wyniki nie biorą jednak pod uwagę przyszłości Lotniska Chopina w Warszawie, która nadal stoi pod znakiem zapytania. Ta natomiast nadal pozostaje tematem debat. Autorzy raportu zaznaczyli nawet, że bez przeniesienia ruchu z warszawskiego lotniska sukces komercyjny Centralnego Portu Komunikacyjnego nie będzie możliwy.

- Należy jednak pamiętać, iż prezentowane w poprzednich sekcjach wyniki nie biorą pod uwagę faktu, iż prowadzone są dyskusje nad dalszym przeznaczeniem obecnie funkcjonującego Lotniska Chopina w Warszawie. Wobec tego przedstawione wyniki stanowią wartość brutto, czyli całkowity wpływ generowany przez nową infrastrukturę, który porównać można do istnienia teoretycznego, niezależnego portu - czytamy w raporcie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wracamy do sytuacji z marca. Już od soboty nowe ograniczenia w całym kraju. Wysoki alert
2. Na pogrzebie 12-latka zagryzionego przez amstaffy padły niezwykle poruszające słowa. Trudno powstrzymać emocje
3. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie

TVP Info przypomina, że Centralny Port Komunikacyjny to węzeł przesiadkowy, który ma powstać między Warszawą a Łodzią. Przewiduje się, że Port Lotniczy Solidarność, który ma powstać w ramach projektu, w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 milionów pasażerów rocznie. Wielu ekspertów zapewnia, że inwestycja będzie miała ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o umożliwieniu Polakom swobodnego podróżowania na rajską wyspę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostawił szczeniaka z synem, po powrocie zbladł. Zabrał psa do weterynarza, dowiedział się najgorszej prawdy
  2. Szczeniak, którego możesz nosić w kieszeni. Adopcja psa w wyjątkowy sposób, wielu może być zaskoczonych
  3. Wszystko poszło na wizji TVP, widzowie od razu zauważyli i płaczą ze śmiechu. Chodzi o nazwy miejscowości
  4. Uwaga, w całej Polsce zawyją syreny alarmowe, w akcji Centra Zarządzania Kryzysowego. Wiemy, o co chodzi
  5. Kinga Rusin wypoczywa w Grecji. Przekazała radosną informację, fani zasypują ją gratulacjami
  6. Odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy nie ma go w domu. Monitoring wszystko nagrał

Źródło: TVP Info

Następny artykuł