TVP zaliczyło kolejną wpadkęWikimedia Kocio CC BY-SA 3.0

Pokazali zdjęcie w TVP i wywołali prawdziwą burzę. Skandal jakich mało

TVP Info kolejny raz zaskoczyło. Niestety, nie pozytywnie. Na antenie kanału pojawiło się zdjęcie, które miało pokazywać szkody wywołane awarią w Warszawie. Jak się okazuje, to co widzimy na zdjęciu nie ma nic wspólnego z zaszłą sytuacją.

TVP Info znowu zaskakuje. Jedną z najgłośniejszych spraw ostatnich dni jest awaria "Czajki" w Warszawie. Z tego powodu dziennikarze TVP postanowili pokazać zdjęcie pokazujące skalę problemu. Jak pisze Onet, zdjęcie nie ma nic wspólnego z problemem w stolicy Polski.

Polsat przekazał okropną wiadomość. Dotknie wszystkich Polaków, niestetyPolsat przekazał okropną wiadomość. Dotknie wszystkich Polaków, niestetyCzytaj dalej

TVP pokazało zdjęcie. To fake

Na antenie stacji informacyjnej należącej do Telewizji Polskiej wyświetlono zdjęcie, przedstawiające rzekomo zanieczyszczenie ściekami z Czajki u zbiegu Narwi i Wisły. Wiadomo, że zdjęcie wykonano w Nowym Dworze Mazowieckim, ponieważ można na nim dostrzec ruiny charakterystycznego, XIX-wiecznego spichlerza. Problem w tym, że fotografia pochodzi z 2015 roku. Oznacza to, że nie ma nic wspólnego z zanieczyszczeniami wody w Wiśle z powodu awarii oczyszczalni ścieków.

- W czasie dyskusji nie odnosiłem się do zdjęcia, które zostało wyświetlone na małym ekranie i którego szczegółów nawet nie widziałem - powiedział dla Onetu polityk Grzegorz Napieralski. - Pierwszy raz przydarzyła mi się sytuacja, gdy w programie telewizyjnym dokonano manipulacji wobec mnie. Nie znam procedury przygotowania programu, ale ktoś, kto przygotowywał materiał do wydania, powinien ponieść konsekwencje, a telewizja publiczna powinna przeprosić uczestników programu i widzów - dodał.

Dzisiaj grzeje: 1. Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?
2. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć. W mieszkaniu znaleziono ciała dzieci, ale położenie ich matki było jeszcze bardziej zatrważające

To nie pierwsza wpadka telewizji publicznej w ostatnim czasie. Niedawno pisaliśmy o tym, jak pracownicy TVP pomylili flagę Rosji z flagą innego państwa w Europie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tylko bezdomni się nim przejęli. Pies w strasznym stanie trafił do fundacji, potrzebna pomoc
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: Onet

Następny artykuł