TVP Info miało zaliczyć wpadkęFacebook/Jak będzie w nagłówkach? - [ZOBACZ JAK], Mateusz Serwiński

TVP przeszło same siebie. Widzowie piszą o wpadce, jakiej jeszcze nie było

TVP Info zaliczyło wpadkę, którą zauważyli widzowie. Internauci informują, że na antenie pojawił się karygodny błąd. Nie zabrakło uszczypliwych komentarzy. Jaką wpadkę mieli popełnić pracownicy Telewizji Polskiej?

TVP Info zaliczyło wpadkę - tak uważają widzowie, którzy jako dowód wrzucili zdjęcie ekranu telewizora. Błąd mieli zaliczyć graficy, którzy pomylili mapę jedno z europejskich państw. O jakim kraju mowa?

Jest nowa lista czerwonych i żółtych stref. Ministerstwo Zdrowia potwierdziłoJest nowa lista czerwonych i żółtych stref. Ministerstwo Zdrowia potwierdziłoCzytaj dalej

Internauci: TVP zaliczyło wpadkę

Mateusz Serwiński na grupie Jak będzie w nagłówkach? - [ZOBACZ JAK] na Facebooku wstawił zdjęcie, które ma być dowodem na wpadkę Telewizji Polskiej. Widać na nim mapę, na której zaznaczono Rosję. Zrobiono to nakładając na obszar państwa flagę, jednak jak piszą widzowie, nie była to flaga Rosji, a Niderlandów. Posypały się komentarze.

"Poważnie nikt tego przed publikacją nie sprawdził?, "przypominam o 2 mld", "Wielkie Carstwo Holandii", "Rosja, która stała się Niderlandami" - czytamy w komentarzach pod zdjęciem na Facebooku. Pojawił się też komentarz osoby, która podejrzewa, że może to być fałszywa informacja.

Dzisiaj grzeje: 1. Był wielki huk, potem błysnęło. 10 dzieci nie żyje, były bezradne, tragiczna wiadomość z zagranicy
2. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja

Flagi Rosji oraz Niderlandów faktycznie są podobne. Obie składają się z pionowych pasków w kolorze białym, niebieskim i czerwonym. Różni je jednak ułożenie tych barw. Flaga kraju ze stolicą w Moskwie jest biało-niebiesko-czerwona, natomiast Niderlandów czerwono-biało-niebieska. Jak napisał jeden z internautów, wydaje mu się, że to nie pierwsza tego typu wpadka Telewizji Polskiej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

tvp flaga

Obrazy Turysci.pl

Fot. Facebook

Obrazy Turysci.pl

Fot. Facebook

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oddał pięknego psa po 3 dniach z powrotem do schroniska. Okropny powód, zwierzę nie zawiniło
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Oddał pięknego psa po 3 dniach z powrotem do schroniska. Okropny powód, zwierzę nie zawiniło

Następny artykuł