TVP Info o sprawie turysty zdobywającego szczyt w Dalmacji.Fot. Twitter.com/TVP Info

45 ratowników, drony oraz śmigłowce poszukują w górach Polaka. Wielka akcja za granicą

TVP donosi o wielkiej akcji poszukiwawczej na południu Europy. Zaginął turysta z Polski. Służby mają wyjątkowo utrudnione zadanie ze względu na wysoką temperaturę i trudno dostępny teren.

TVP Info podaje, że zespół ponad 45 ratowników górskich poszukuje Polaka pochodzącego z Bytomia, który wybrał się na znany szlak w południowej Europie. Według relacji serwisu, w akcji wykorzystano specjalistyczne drony.

Co najmniej 13 osób nie żyje, 8 rannych. Dantejskie sceny na świecie, tragediaCo najmniej 13 osób nie żyje, 8 rannych. Dantejskie sceny na świecie, tragediaCzytaj dalej

TVP o poszukiwaniach Polaka. Wybrał się w bałkańskie góry

Jak podaje serwis TVP Info, chorwackie służby poszukują 39-letniego mieszkańca Bytomia, który wybrał się na wędrówkę po paśmie Biokovo w Dalmacji. Całą akcję utrudnia wyjątkowo wysoka temperatura oraz ukształtowanie terenu, stąd też angaż wyspecjalizowanych dronów, które mają przeczesywać okolicę.

Według ustaleń TVP Info, mężczyzna miał już w piątek (31 lipca) wspinać się na szczyt znajdujący się 1640 m n.p.m. Wtedy też kontaktował się z żoną, wysłał jej nawet zdjęcie z gór. Niestety, w pewnym momencie połączenie z 39-latkiem uległo zakłóceniom. Kobieta zgłosiła chorwackim służbom potencjalne zaginięcie. Poczyniono już pierwsze kroki w sprawie turysty.

TVP Info donosi o sytuacji Polaka w chorwackich górach

Jak podają reporterzy TVP Info, chorwackie służby zawęziły obszar poszukiwań dzięki wykorzystaniu ostatniego sygnału łączącego żonę z samym turystą. Nieocenione okazały się również relacje Polaków, których 39-latek mijał podczas wędrówki. Co ważne jednak świadkowie zwrócili uwagę na pewien fakt, który mógł zaważyć o losach mieszkańca Bytomia.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

Według ustaleń TVP Info, świadkowie mieli przekazać, że mężczyzna nie był przygotowany do zdobywania szczytu w wyjątkowo wysokich temperaturach panujących w Dalmacji (ponad 30 stopni). Polak miał być zachęcany przez wędrowców do powrotu i zaopatrzenia się w odpowiednie ilości wody. Jak na razie mężczyzna nie daje oznak życia. Sprawę bada zastęp ratowników, drony oraz oddziały ze śmigłowców poszukiwawczych. Co ważne, w ostatnim czasie również polski TOPR interweniował w sprawie taterników w kraju.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Rafała z „Królowych życia”, okłamał wszystkich? Na jaw wyszła niewygodna prawda
  2. Miał całe życie i karierę przed sobą. Niestety, nie żyje. 18-letni sportowiec został zastrzelony
  3. Już nie tylko obsceniczne żarty? Filip Chajzer nie zna żadnych granic i nie ma żadnych oporów, zrobił oraz powiedział za dużo
  4. Wielki smutek Kasi Skrzyneckiej. Nie stać jej na wakacje w ukochanym kraju
  5. 69 osób nie żyje, pili skażony napój w restauracjach. Dramatyczna wiadomość ze świata
  6. Pilny apel o ewakuację ludzi. Sytuacja na południu Europy wymyka się spod kontroli
  7. Poznali szczeniaka z gepardem. Pracownicy zoo na długo zapamiętają swoją decyzję

Źródło: TVP Info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł