TVN o sprawie rezygnacji kardynała.Fot. ANDREAS SOLARO/AFP/East News (zdjęcie poglądowe)

TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

TVN donosi o nagłej rezygnacji jednego z pracowników stolicy apostolskiej. Informację przekazało biuro prasowe Watykanu. Jak na razie nie ma zgodności co do motywów kardynała.

TVN i TVN24 poinformował o przyjęciu rezygnacji kardynała Giovanniego Angelo Becciu. Agencja Reutera, na którą powołują się polskie media, donosi, że powody decyzji są “poważne”.

Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicęOlbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicęCzytaj dalej

TVN o sprawie kardynała Becciu

W czwartek (24 września) wieczorem biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że Becciu rezygnuje z urzędu prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz z praw związanych z godnością kardynalską. TVN przekazuje, iż rezygnacja była ustalana chwilę przed komunikatem - na spotkaniu papieża Franciszka z 72-letnim urzędnikiem Watykanu.

Agencja Reutera, na którą powołuje się TVN, zaznacza, iż funkcja kardynała sprawowana poniżej 80. roku życia wiąże się z prawem wyboru papieża, tak więc można domniemywać, że powody rezygnacji były fundamentalne. Poprzedni kardynał, który odszedł ze Stolicy Apostolskiej, został pozbawiony tytułu w atmosferze skandalu.

TVN i TVN24: Ostatnia rezygnacja miała związek ze skandalem seksualnym

Jak zaznacza redakcja stacji TVN, ostatnia rezygnacja miała miejsce w 2013 roku. Wtedy też pochodzący ze Szkocji kardynał Keith O'Brien miał zostać odsunięty z urzędu ze względu na skandal seksualny. Nazwisko Becciu wymienia się z kolei w kontekście zakupu drogiej nieruchomości w centrum Londynu oraz niewłaściwego wykorzystywania funduszy na cele dobroczynne.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina

2. Ciasto w 15 minut, niezwykły przepis i rewelacyjny smak. Efekt niesamowity przy oszczędności czasu i pracy
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

Sprawa opisywana przez TVN ma miejsce równolegle z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy w Watykanie. Jest to pierwszy oficjalny wyjazd głowy państwa po objęciu urzędu drugiej kadencji. Jak zapowiadał na antenie Polskiego Radia Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, podczas spotkania zostanie podpisane porozumienie o współpracy naukowej między Państwowym Zakładem Higieny a Instytutem Spallanzaniego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bulwersujące wideo z monitoringu trafiło do sieci. Bez skrupułów porzucił owczarka niemieckiego, wkrótce pożałował
  2. "Hugo" słynny teleturniej Polsatu do dziś wzbudza skrajne emocje. Dodzwonienie się graniczyło z cudem
  3. Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze
  4. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  5. Turystka wyszła w góry. Wystarczył jeden ruch i doszło do dramatu. Porażająca akcja
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: TVN/ TVN24

Następny artykuł