TVN przywracają kwarantannęFot. Pixabay.com/ Juraj Varga

Przywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z Chorwacji

TVN 24 przekazał niepokojące doniesienia. Turyści najprawdopodobniej będą zszokowani najnowszą decyzją rządu. Postanowiono wrócić do restrykcyjnych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Kwarantanna trwająca 14 dni znów będzie obowiązywała podróżnych, którzy przybędą do kraju. Mało kto mógł się spodziewać takich działań.

TVN 24 przekazał dzisiaj informację, która wywołała szok wśród wielu podróżnych. Podczas gdy w wielu krajach Europy ograniczenia związane z pandemią koronawirusa są stopniowo znoszone, granice otwierane a loty międzynarodowe wznawiane, rząd Chorwacji zdecydował się przywrócić restrykcyjny nakaz. Od teraz podróżni znów będą musieli poddać się obowiązkowej, 14-dniowej kwarantannie po przekroczeniu granicy. Szybka i ostra reakcja władz ma zapewnić bezpieczeństwo na Bałkanach.

Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbPilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbCzytaj dalej

Zgodnie z komunikatem TVN 24 Chorwacja postanowiła wrócić do obowiązku kwarantanny. Wszystko z powodu koronawriusa. Według mediów na Bałkanach nastąpił nagły wzrost zakażeń SARS-CoV-2 i sytuacja nie wygląda dobrze. Jak dotąd Chorwacja jednak była jednym z krajów, które nie zostały mocno dotknięte pandemią niebezpiecznego patogenu. Zdecydowano również o konieczności noszenia maseczek podczas korzystania ze środków transportu publicznego. Ograniczenie będzie dotyczyło poszczególnych osób.

TVN 24: Chorwacja przywraca obowiązek 14-dniowej kwarantanny

Jak informuje TVN 24, Chorwacja do tej pory dzielnie walczyła z pandemią koronawirusa. Chociaż w liczących 4,2 miliona mieszkańców kraju zakaziło się ponad 2300 osób, a sto zmarło, w ubiegłym tygodniu odnotowano wzrost do 30 przypadków zakażeń dziennie. Wzrosto odnotowano również w pozostałych czterech krajach bałkańskich od początku czerwca. W Macedonii Północnej wynosi obecnie do 200 przypadków dziennie. O sytuacji wypowiedział się minister spraw wewnętrznych.

- Chorwacki rząd zdecydował objąć 14-dniową kwarantanną przybywających z Bośni i Hercegowiny, Serbii, Kosowa i Macedonii Północnej. To obostrzenie nie dotyczy przyjezdnych jadących tranzytem przez Chorwację, dotyczy jednak wracających do kraju chorwackich obywateli - słowa ministra spraw wewnętrznych Davora Bożinovića cytuje serwis TVN 24.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
2. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz

Według TVN 24 przywrócony nakaz obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dotyczy przybywających z krajów bałkańskich. W maju sytuacja w Chorwacji wydawała się już być opanowana, w związku z czym pod koniec zeszłego miesiąca rząd postanowił otworzyć granice dla obywateli 10 krajów UE. Wcześniej kontrowersje wywołał turniej tenisowy, po którym odnotowano liczne przypadki SARS-CoV-2. W ogniu krytyki znalazł się zwłaszcza premier Chorwacji Andrej Plenković. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o losie największych polskich pielgrzymek w związku z pandemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: TVN 24

Następny artykuł