TVN Meteo: ostrzeżenia IMGWventusky.com

TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia

TVN Meteo poinformowało o obowiązujących w Polsce alarmach pogodowych. Został opublikowany przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W niektórych regionach kraju należy spodziewać się groźnych zjawisk atmosferycznych. Gdzie należy przygotować się na utrudnienia?

TVN Meteo poinformowało o alertach, które wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy instytutu ostrzegają przez burzami z intensywnymi opadami deszczu. Określono, których części kraju dotyczą alerty. Mieszkańcy których regionów Polski muszą spodziewać się zagrożenia?

Z ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnieZ ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnieCzytaj dalej

TVN Meteo: zagrożenie pogodowe

Według IMGW ostrzeżenia dotyczą mieszkańców powiatu sanockiego położonego w województwie podkarpackim. Prognozy pogody pokazują, że opady mają być umiarkowane lub silne. Spadnie również deszcze, który będzie miał od 30 do 60 litrów deszczu na metr kwadratowy. Należy spodziewać się również wiatru, który osiągnie prędkość 75 kilometrów na godzinę.

IMGW wydało również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi opadami deszczu i burzami. Obowiązują one w niedzielę w dwóch województwach. W województwie podkarpackim do godziny 19. oraz w województwie małopolskim do godziny 17. Opady mają wynieść od 30 do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Podczas burz pojawi się wiatr, który będzie miał do 75 kilometrów na godzinę. Synoptycy ostrzegają też mieszkańców województwa lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Tam mają pojawić się burze z gradem.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia. Co to oznacza?

Jak czytamy na stronie internetowej IMGW, ostrzeżenia te oznaczają warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Utrudnione może być też prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Autobus z turystami runął z urwiska
2. 14 osób nie żyje, ponad 70 rannych, był wybuch. Dramatyczne wiadomości ze świata
3. Grupa nastolatków znalazła 24-karatowe złoto. Pieniądze czekały na odkrycie ponad tysiąc lat

Należy spodziewać się również utrudnień, które wynikają z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się zachowanie ostrożnoci, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  2. Niewyobrażalna tragedia w polskim McDonald's. Nie żyje kobieta, zmarła niezauważona
  3. Media podały niebywałe wiadomości o Kim Dzong Unie. Podjął niespodziewaną decyzję, miało być inaczej
  4. Kobieta wyszła z knajpy bez płacenia. Kiedy kelner podszedł do jej stolika aż pobladł
  5. Janusz zbiera nawet 400 grzybów dziennie. Ma genialnie prosty, sekretny trik na grzybobranie, kto by pomyślał
  6. Porzucona suczka nie pozwalała się do siebie zbliżyć. Dopiero jeden gest ratownika sprawił, że zmieniła zdanie, wideo wzrusza do łez

Źródło: TVN Meteo

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł