TVN: w "Milionerach" pytanie geograficzneInstagram.com/ huberturbanski.official

Pytanie za 40 tys. zł prawie przerosło uczestniczkę. Fani podróży wiedzieliby od razu

TVN do programu "Milionerzy" czasem przygotowuje pytania, które zainteresują naszych czytelników. Takie pytanie usłyszał uczestnik ostatnio emitowanego odcinka. Nie powinno ono sprawić trudności fanom geografii.

TVN to stacja telewizyjna, w której emitowany jest popularny teleturniej "Milionerzy". Podczas pokazanego 22 czerwca odcinka padło pytanie związane z turystyką. Konkretnie tyczyło one geografii. Za poprawną odpowiedż uczestniczka mogła otrzymać 40 tysięcy złotych.

Czarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleniCzarny scenariusz się spełnił. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził. Polacy nie będą zadowoleniCzytaj dalej

Pytanie o geografię w programie TVN

Hubert Urbański, prowadzący program, zadał uczestniczce następujące pytanie: "Syrakuzy - gdzie leży miejsce, z którego pochodził Archimedes?". Miała ona do wyboru cztery warianty odpowiedzi. Były to:
A - na Sycylii,

B - na Teneryfie,

C - na Malcie,

D - na Borneo.

Na samym początku kobieta odrzuciła warianty B i D. Uznała, że Syrakuzy to region, który znajduje się w okolicach Grecji. Po pewnym czasie zmieniła jednak myślenie i zdecydowała się na zaznaczenie odpowiedzi A. Była to poprawna odpowiedź i tym samym zdobyła 40 tysięcy złotych.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. O spacerze zapomnij, wraca zakaz wstępu do lasów. Na razie w jednym z województw

Ciekawe miejsce turystyczne

Przypominamy, że Syrakuzy to popularne miasto turystyczne położone na wybrzeżu Sycylii. To centrum greckiej kultury oraz była ojczyzna wielu filozofów. Mieli tam przebywać między innymi Ajschylos, Platon, czy Archimedes, który był filozofem zamieszkującym te tereny aż do śmierci. Zmarł zabity przez Rzymian podczas oblężenia miasta w czasach II wojny punickiej. W Syrakuzach można znaleźć słynne zabytki. Między innymi teatry, amfiteatry starożytnych Greków oraz najstarszy na Sycylii peripteros, który poświęcony jest Apollinowi. Można zwiedzić też stare miasto położone na wyspie Ortigii, do której można dostać się przez dwa mosty - Ponte Sante Lucia i Ponte Umbertino. Sycylia czeka już na zagranicznych turystów. O jednym z pomysłów władz pisaliśmy tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tomasz Adamek ujawnił, na kogo zamierza zagłosować w wyborach. Gigantyczne zaskoczenie, fani nie mieli pojęcia
  2. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Podpuścili psa, aby wsiadł do pociągu. Przestraszone zwierzę nie wiedziało, gdzie się znajduje

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł