TVN o sprawie powrotu sinic.Fot. Google Maps

TVN przekazał smutną wiadomość. Mieli tylko 2 dni, niestety jest nawrót

TVN donosi o oficjalnym zamknięciu ważnego z perspektywy turystów punktu na północy kraju. Po względnie unormowanej sytuacji regionu, teraz problem wydaje się powracać, na co reagują miejscowe służby sanitarne. To mocny cios zwłaszcza dla osób preferujących nieco bardziej zaciszne spoty nad polskim morzem.

TVN potwierdza, że pomorskie służby sanitarne wykazały nawrót sinic w jednym z kąpielisk w rejonie Zatoki Gdańskiej. Oficjalne zamknięcie obiektu poprzedzały dokładne badania, które wykazały, że zakwity nadal są aktywne w obrębie najbliższych okolic. Jak przyznaje sam sanepid, sytuacja jest wyjątkowo dynamiczna.

Prawie 20 osób nie żyje. Autokar z turystami wpadł w przepaść. Tragedia w EuropiePrawie 20 osób nie żyje. Autokar z turystami wpadł w przepaść. Tragedia w EuropieCzytaj dalej

TVN: Sinice wracają nad Bałtyk

Jak podaje stacja TVN, po wcześniejszym już zamknięciu kąpieliska w Mikoszewie (województwo pomorskie, powiat nowodworski), służby sanitarne wykazały, że zakwity tracą na sile. Wtedy też kąpielisko na krótko wróciło do ruchu turystycznego, jednak dzisiaj (czwartek, 20 sierpnia) Wojewódzki Inspektor Sanitarny ponownie wydał oficjalne zarządzenie o zamknięciu plaży.

Według ustaleń sanepidu, cytowanych przez TVN, Mikoszewo było wolne od sinic przez całe dwie doby. Jak przyznają sami przedstawiciele Inspektoratu, zakwity w tym roku wyjątkowo “celują” właśnie w okolice powiatu nowodworskiego. Głównym czynnikiem sprzyjającym sinicom są wysokie temperatury, a także wiatr i prądy morskie, które przenoszą cząsteczki glonów i fitoplankton.

Nie tylko Mikoszewo. TVN o sprawie sinic nad Bałtykiem

Decyzja o zamknięciu kąpieliska nie zapada wyłącznie ze strony sanepidu. Jak podaje TVN, zarządzenie Inspektoratu poprzedzone jest konsultacjami z miejscowym ratownictwem wodnym, które na bieżąco obserwuje stan danego akwenu. Co ważne, już wcześniej pas trójmiejskich plaż był terminowo zamykany przez zakwity, jednak teraz władze deklarują “wolność od sinic”. Niestety, na mapie Pomorza nadal wyróżnia się pewien punkt - i nie jest to Mikoszewo.

Dzisiaj grzeje: 1. Usuwa toksyny, normalizuje pracę żołądka oraz poziom cukru we krwi. Napar z liści laurowych niesamowicie wpływa na organizm
2. Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna
3. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

href="https://www.biznesinfo.pl/kamera-w-laptopie-210820-ks-apple">Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

TVN, powołując się na oficjalną mapę krajowych kąpielisk sk.gis.gov.pl, podaje, iż w województwie pomorskim również kąpielisko na jeziorze w Sulęczynie (powiat kartuski) jest wyłączone z ruchu turystycznego. Sanepid przewiduje, że sezon kąpielowy dla tego punktu trwa do 31 sierpnia, jednak już 17 sierpnia władze odnotowały “inne warunki”, które uniemożliwiają korzystanie z kompleksu. Powód? Także sinice.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kibice zamarli. Skoczek narciarski przyznał się do chorowania na koronawirusa, wszystko przed zawodami w Polsce
  2. O czym milczy Agnieszka Woźniak-Starak. Kilka faktów, które mogą być zaskoczeniem dla wielu
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Syn Małgorzaty Rozenek zdradził sekret o ich buldożkach. Prawda wyszła na jaw podczas spaceru Radka z Heniem

Źródło: TVN/ TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł