TVN podaje najnowszy bilans utonięć.Fot. Pixabay.com/kropekk_pl

Tragiczna niedziela w Polsce, 8 osób nie żyje. Służby alarmują

TVN Meteo donosi, że tylko w niedzielę życie straciło 8 osób. Służby apelują do Polaków odpoczywających na wakacjach. Bilans zdarzeń jest bardzo niepokojący.

TVN, powołując się na dane Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, podaje, że w niedzielę 29 czerwca utonęło 8 osób. Tylko od kwietnia odnotowano 122 podobne przypadki. Służby biją na alarm i apelują o rozsądek podczas wypoczynku.

Tragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataTragedia, prom z pasażerami zatonął. Wydobyto już 27 ciał, akcja wciąż trwa, okropna wiadomość ze świataCzytaj dalej

TVN: 8 osób nie żyje

Dzisiaj (poniedziałek, 29 czerwca) redakcja TVN Meteo podała najnowszy bilans utonięć. Okazuje się, że tylko w niedzielę na polskich wodach doszło do 8 przypadków śmiertelnych. Wyniki opracował zespół Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W kontekście ostatnich wydarzeń służby ponowiły głośny apel do turystów.

- Pływaj tylko w wyznaczonych miejscach, nigdy nie wchodź do wody po alkoholu lub środkach odurzających, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym - cytuje redakcja TVN Meteo zalecenia RCB.

TVN i RCB alarmują - przede wszystkim odpowiedzialność

Jak podaje redakcja TVN Meteo oraz pracownicy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, turyści powinni przestrzegać najbardziej podstawowych zasad, które mogą uchronić urlopowiczów przez tragicznymi wydarzeniami, które odnotowano w ostatnią niedzielę. Chodzi przede wszystkim o odpowiedzialność podczas wypoczynku nad wodą, czyli trzeźwość, dystans do własnych możliwości, a także znajomość miejscowego akwenu.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Według ustaleń TVN Meteo, na podstawie statystyk policyjnych sprzed roku, w zeszłym sezonie łącznie utonęło 456 osób. Przeważali mężczyźni - aż 407. Wśród ofiar odnotowano 49 kobiet. Większość to osoby dorosłe, a co ciekawe - prawie połowa była powyżej 50. roku życia. Aż 98 osób było nietrzeźwych. Wypadki miały miejsce przede wszystkim nad rzekami i jeziorami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł