TVN o sprawie ze Śląska.Fot. Google Maps

Chciał wyprzedzić rowerzystę. Nie zdążył. Są ofiary śmiertelne i ranni

TVN podaje, że turyści wybierający się na południe kraju powinni się liczyć z niemałymi utrudnieniami. W wyniku wypadku na DW 906 zginęły przynajmniej dwie osoby. Teraz służby zabezpieczają miejsce zdarzenia. Wezwano straż, medyków i policję.

TVN i serwis TVN24 informują o tragicznym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 906. Bus miał wykonać jeden, na pozór nieskomplikowany manewr, jednak kierująca nie zauważyła potencjalnego zagrożenia. Na miejscu zginęły co najmniej dwie osoby. Służby podały już szacowaną liczbę rannych.

Maszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataMaszyna runęła w sekundę. Ewakuowano mieszkańców. Informacje ze świataCzytaj dalej

TVN: Miała wyprzedzać rowerzystę

Jak informują dziennikarze stacji TVN, do zdarzenia doszło dzisiaj (środa, 19 sierpnia) na odcinku drogi wojewódzkiej nr 906 między miejscowością Lubliniec a Koszęcinem (województwo śląskie). Według ustaleń mediów miejscowy zastęp straży pożarnej otrzymał zgłoszenie około godziny 5:30. Na wysokości Irek (powiat lubliniecki) kobieta kierująca busem na prostym odcinku drogi miała wyprzedzać rowerzystę. Nagle na sąsiednim pasie pojawiła się ciężarówka.

- Kierująca busem, podczas manewru wyprzedzania rowerzysty straciła panowanie nad pojazdem, przejechała na przeciwległy pas ruchu i doprowadziła do czołowego zderzenia z pojazdem ciężarowym – podali stacji TVN przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

TVN o sprawie z DW 906

Według Rafała Romanka z Komendy Powiatowej PSP busem jechały trzy kobiety. Pojazd nie zdążył wrócić na swój pas i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym. Jak podaje TVN, kierowca pojazdu nie odniósł obrażeń, jednak już teraz służby potwierdzają, że w wypadku zginęły dwie osoby, a jedna jest ranna. Nadal na odcinku występują utrudnienia w ruchu. Co ważne, wcześniej służby z południa interweniowały w sprawie wypadku niemowlęcia.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19
2. Ważna wiadomość z Karpacza. Przenoszą, podjęli decyzję
3. Niemcy zdecydowali się na bardzo kontrowersyjny krok. Polska też może pójść ich drogą

- W zdarzeniu brał udział ciągnik siodłowy z naczepą i bus. Wiemy o dwóch ofiarach śmiertelnych. Jedną z poszkodowanych osób koledzy wydobyli z wraku samochodu, zabrało ją pogotowie – relacjonował w rozmowie ze stacją TVN i TVN24 Rafał Romanek z Komendy Powiatowej PSP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Mateusz Borek wraca do komentowania. Podpisał kontrakt z nową stacją, duże zaskoczenie
  2. Rossmann rozbija bank. Można zaoszczędzić kilkaset złotych
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Katarzyna Dowbor podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina właśnie się powiększyła, uratowała niewinne życie

Źródło: TVN

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł