TVN o sprawie Magadiszu.(zdjęcie ilustracyjne) Fot. Wikimedia.org/Lestat (Jan Mehlich) put it under GFDL and Creative Commons Attribution ShareAlike 2.5/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5/deed.en

Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzy

TVN donosi o dramatycznych wydarzeniach w jednym z hoteli na dalekim południu. W akcję zamieszani są najprawdopodobniej członkowie niebezpiecznej grupy terrorystycznej. Jest to ogromny cios dla regionu, który rokrocznie notuje coraz większe zainteresowanie ze strony turystów.

TVN informuje o krwawym ataku dominującej w regionie grupy terrorystycznej. Krajowe służby już teraz podały szacowaną liczbę ofiar i rannych, jednak dane mogą być na bieżąco aktualizowane. Na ten moment wiadomo, że do zdarzenia doszło w jednym ze stołecznych hoteli.

Stało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystówStało się, Chorwacja podjęła decyzję. Niestety, wielkie rozczarowanie dla turystówCzytaj dalej

TVN: Atak bojowników Al-Szabab

Według ustaleń stacji TVN i serwisu TVN24, do zdarzenia doszło w niedzielę (16 sierpnia) w godzinach wieczornych. Hotel Elite przy plaży Lido w stołecznym Mogadiszu (Somalia) został opanowany przez bojowników z grupy terrorystycznej Al-Szabab - komórki blisko współpracującej z Al-Kaidą. Jak podała somalijska agencja SONNA, terroryści już teraz potwierdzili, że za atakiem stoją krajowi islamiści.

Według ustaleń stacji TVN, w pobliżu hotelu bojownicy zdetonowali samochód-pułapkę, czym zablokowali wjazd do Elite. Następnie budynek zajęli uzbrojeni mężczyźni i wzięli jako zakładników osoby przebywające w hotelowej restauracji. Dziennikarze międzynarodowych agencji prasowych już teraz podali szacowane przez somalijskie służby straty w ludziach.

TVN o sprawie Somalii

Według agencji Reutera, na którą powołuje się m.in. TVN, przynajmniej 28 osób odniosło znaczące obrażenia, a “kilka” nie żyje. Nieco bardziej konkretne dane podaje Associated Press - przynajmniej 10 ofiar śmiertelnych i “kilkunastu” rannych. Wśród ofiar są najprawdopodobniej cywile, którzy przebywali zarówno w obiekcie, jak i w okolicach budynku. Jeszcze w niedzielę w godzinach wieczornych somalijskie wojsko interweniowały w sprawie Hotelu Elite.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto decyzję o zaostrzeniu przepisów. Gigantyczne kary za brak maseczki we Włoszech
2. Spacerował po plaży w Łebie. Nagle dokonał druzgocącego odkrycia. Wezwał policję
3. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

Według danych krajowego Ministerstwa Informacji, cytowanych przez TVN, ponad 10 zakładników zostało wypuszczonych z budynku, a służby pozbawiły życia przynajmniej 2 bojowników. Akcja funkcjonariuszy mogła się przedłużyć ze względu na zapadnięcie zmroku. Priorytetem zespołów było powstrzymanie islamistów przed zajmowaniem wyższych pięter hotelu. Co ważne, już na początku miesiąca grupa Al-Szabab pojawiała się na ulicach Magadiszu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Absolutny blamaż Wisły Kraków. Porażka z III-ligowcem podtrzymała kompromitującą passę (WIDEO)
  2. Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: "Jesteś zazdrosny?". Będzie walka?
  3. 600 osób na kwarantannie na Warmii i Mazurach. Dramatyczna sytuacja po jednym wydarzeniu
  4. Samolot uderzył w ziemię, wszyscy z pokładu nie żyją. Tragedia w Polsce
  5. Weszli na plażę w Świnoujściu i stanęli jak wryci. Niecodzienny widok
  6. Próbowali zaprzyjaźnić małego husky z dzieckiem. Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł