TVN informuje o skandalicznych słowach Franciszkafot. pixabay/martineci999

Skandal w Watykanie. Franciszek wyjawił całą prawdę. Na placu tłumy turystów, a za murami chaos

TVN poinformował o kontrowersyjnej sprawie, do której doszło w Watykanie. Chodzi o wypowiedź papieża Franciszka. Głowa Kościoła skomentowała dokonania Jana Pawła II. Czy papież Polak nie był tak krystaliczny, jak wszystkim się wydaje?

TVN 24 podało informacje na temat wywiadu papieża Franciszka dla meksykańskiej telewizji Televisa. Wypowiedział się na temat papieża Jana Pawła II. Chodzi o kontrowersyjną sprawę sprzed wielu lat. Czy papież Polak zachował się w nieodpowiedni sposób?

Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. "Przekazywane informacje były błędne"Czytaj dalej

TVN: kontrowersyjna wypowiedź papieża

Watykan jest miejscem, do którego przyjeżdżają tłumy turystów. Są to osoby wierzące, które pragną zobaczyć stolicę apostolską oraz poznać papieża. Dzieje się tak od wieków. Lata temu, kiedy głową Kościoła był Jan Paweł II, w instytucji tej działo się wiele złego. A wierni o tym nie wiedzieli. Teraz jedną z takich spraw skomentował papież Franciszek. O czym mowa?

Rozmawiając z meksykańską dziennikarką, Franciszek wspomniał o sprawie Marciala Maciela Degollado, czyli meksykańskiego duchownego, który przez dziesięciolecia wykorzystywał dzieci i seminarzystów. Słowa dotyczyły decyzji papieża Polaka, ponieważ to on panował w tym czasie.

- Jest taka anegdota: miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia religijnego, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Chciał o tym mówić, ale były przeszkody, nie mógł się z tym przebić. W końcu papież, chcąc poznać prawdę, zorganizował spotkanie, Joseph Ratzinger poszedł tam ze wszystkimi dokumentami. Kiedy wrócił, powiedział swojemu sekretarzowi: odłóż to do archiwum, wygrała druga strona - powiedział Franciszek.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo już potwierdziło, pojawią się nowe znaki drogowe. Lepiej je poznać zanim posypią się kary
2. Tomasz Komenda nie może doczekać się spokoju. Kolejny bolesny cios ze strony rodziny zamordowanej
3. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd

Aktualnie panujący papież dodał, że gdy Joseph Ratzinger został papieżem i przybrał imię Benedykt XVI, szybko poprosił, aby wyciągnąć dokumenty. Jakiś czas temu pisaliśmy już o Watykanie. Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Maleńki buldog awanturuje się z mamą. Właścicielka nagrała uroczy akt buntu
  2. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów
  3. Zdjęcia Dody z wakacji mogą się schować. W sieci pojawił się jej filmik, wszystko widać. Przesada?
  4. Myśleli, że znaleźli na plaży zwykły kawałek drewna. Prawda okazała się druzgocząca, nagranie odbiera apetyt
  5. Kasia spojrzała na stoisko z pamiątkami w Sopocie i prawie zemdlała. Absurdalne, co znalazła
  6. Poprosiła przechodnia o pieniądze, usłyszała odmowę. Finał historii zaskakuje

Źródło: TVN24

Następny artykuł