Pociąg w Szkocji z ofiarami.Fot. Pixabay.com/Peggy_Marco

Katastrofa kolejowa za granicą. Tragiczna wiadomość z Europy

TVN przekazał wiadomości z północy Europy. Krajowe służby podały już wstępne szacunki ofiar i poszkodowanych. Na miejscu katastrofy kolejowej działać miało kilkadziesiąt pojazdów służb ratunkowych.

TVN: pociąg wykoleił się w północno-wschodniej części Szkocji. Sprawę skomentowali m.in. przedstawiciele władz lokalnych. Wiadomo już o przynajmniej jednej ofierze śmiertelnej. Miejsce zdarzenia zabezpieczają zastępy służb ratunkowych. Wcześniej do podobnego wypadku doszło również w Portugalii.

Polska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęPolska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęCzytaj dalej

TVN: dramat na północy. Pociąg spadł z nasypu

Jak podają dziennikarze TVN, do zdarzenia doszło na południe od Aberdeen w północno-wschodniej Szkocji. Szczegółowe informacje o wypadku podaje m.in. Polska Agencja Prasowa. Wstępne szacunki mówią o przynajmniej jednej osobie zmarłej i kilku poszkodowanych. Pociąg wykoleił się w godzinach porannych (środa, 12 sierpnia).

Według ustaleń TVN i Polskiej Agencji Prasowej, pociąg kursował w ramach linii ScotRail. W składzie znajdowała się lokomotywa i cztery wagony, które wypadły z torów, a trzy jednostki zsunęły się z nasypu. Miejsce zdarzenia zabezpiecza około 30 pojazdów medyków i straży pożarnej.

Pociąg na ustach władz

Jak podaje redakcja Radia Zet, pociąg linii ScotRail kursował między Aberdeen a Glasgow. Wcześniej region notował ulewne deszcze. Opady nasiliły się w nocy i właśnie wilgotna powierzchnia torów mogła być bezpośrednią przyczyną zdarzenia. Jak na razie sprawę badają szkockie służby. Głos w sprawie zabrali przedstawiciele lokalnego rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd zdecydował. Jest zakaz. Przepisy obowiązują od dziś
2. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie

- To niesamowicie poważny wypadek. Otrzymałam już wstępne raporty od National Rail oraz służb ratowniczych i jest na bieżąco informowana. Wszystkie moje myśli są wraz z osobami dotkniętymi [zdarzeniem] - pisała na swoim Twitterze Nicola Sturgeon, Szefowa szkockiego rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zbigniew Boniek podzielił się swoją radością na Twitterze. Internauci gratulują nowego członka rodziny (FOTO)
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Poranki, które zna każdy właściciel psa. Michał Szpak pokazał, jak wita go ukochany czworonóg

Źródło: Radio Zet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł