TVN bez szansFot. https://twitter.com/ArlaadiNewsA

8 osób zginęło w jednej chwili, byli bez szans. Tragiczne wiadomości ze świata

TVN przekazało przerażające wieści ze świata. Weekend zaczął się wstrząsającymi wydarzeniami, w wyniku których zginęło co najmniej 8 osób. Po potężnym huku rozległa się seria strzałów. Jak dotąd potwierdzono też 14 rannych, którzy odnieśli obrażenia po eksplozji. W mediach pojawiły się relacje świadków zdarzenia.

TVN poinformował o tragicznych wydarzeniach, do których doszło w Somalii. Zarówno z relacji mediów, jak i świadków wynika, że w Mogadiszu zginęło co najmniej 8 osób, natomiast 14 zostało rannych. Informacje te zostały potwierdzone przez lokalne służby ratunkowe. Zaczęło się od głośnego huku, który był efektem eksplozji. Następnie mieszkańcy somalijskiej stolicy usłyszeli serię strzałów.

WizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażonyWizzAir pilnie poszukuje pasażerów lotu z Polski. Na pokładzie był zakażonyCzytaj dalej

Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez TVN, do wybuchu doszło w jednej z największych dzielnic somalijskiej stolicy Mogadisz. Przed bramą bazy wojskowej eksplodował samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi. Do wybuchu doszło niedaleko miejskiego stadionu. Do zamachu przyznała się powiązana z Al-Kaidą islamistyczna organizacja Al-Szabab. Zdjęcie, na którym widać dym unoszący się nad miejscem dramatycznego zdarzenia, zostało opublikowane na Twitterze Arlaadi News.

TVN potwierdził krwawe wieści z Somalii

TVN przekazał wstrząsające relacje świadków, którzy słyszeli lub znajdowali się blisko miejsca, w którym doszło do eksplozji samochodu bojówek dżihadystów. Zgodnie z ich słowami "w mieście rozległ się głośny huk, a z miejsca eksplozji unosiły się kłęby dymu. Potem rozległy się strzały.". O tym, co wydarzyło się w stolicy Somalii, opowiedziała w rozmowie z agencją Reuters Halima Abdisalan, która zamieszkuje okolicę.

- Przerażeni uciekliśmy do środka - słowa kobiety cytuje TVN - Chwilę później zobaczyłam wozy wojskowe, pędzące ulicami, wioząc wielu żołnierzy pokrytych krwią. Nie wiem, czy byli martwi czy ranni.

Niestety TVN potwierdził już śmierć co najmniej 8 osób. Na miejscu rozpoczęła się akcja ratunkowa, a do całej sytuacji odniósł się burmistrz Mogadiszu Abdullahi Mohamud. Rannych zostało 14 osób, które są przetransportowywane do szpitali. Wiadomo już, że za zamachem stoi powiązana z Al-Kaidą islamistyczna organizacja Al-Szabab, która przyznała się do tego w radiowym przemówieniu.

- Przeprowadziliśmy udaną operację męczeńską na dużą bazę wojskową apostatów w Mogadiszu - słowa rzecznika islamistów cytuje TVN - Wróg poniósł duże straty w ludziach, zniszczone zostały także pojazdy wojskowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus nad Bałtykiem. Kwarantanna w ośrodku wypoczynkowym
2. Ogromny błąd służb sanitarnych. Chodzi o 230 tys. testów na koronawirusa

Jak informuje TVN, grupa w przeszłości przepuszczała już podobne ataki w stolicy Somalii oraz mieście Baydhabo. To kolejny zamach, którego dokonano w Mogadiszu. Do podobnego zdarzenia doszło 4 lipca br., kiedy zamachowiec samobójca wjechał samochodem w punkt kontrolny przed wjazdem do portu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci 160 osób - w tym 3 Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wojciech Szczęsny krytykowany po meczu Ligi Mistrzów. "Został ośmieszony"
  2. Protest w samym centrum Warszawy, manifestujący ruszyli pod Sejm. "Mają dość"
  3. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski
  4. 3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa
  5. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci
  6. Sąsiedzi donieśli, że kogut pieje za wcześnie. Emerytowany właściciel został surowo ukarany

Źródło: TVN24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł