TVN dramatyczna wiadomośćFot. Pixabay.com/pixel2013

TVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świata

TVN potwierdził przygnębiające doniesienia. Po tym, jak stwierdzono, że ratownicy nie mogą zrobić już nic więcej, zdecydowano o zakończeniu czynności. W wyniku tragicznych wydarzeń śmierć poniosło prawie 200 osób. Osoba nadzorująca prace wskazała na wady systemu, które zostały ujawnione podczas akcji.

TVN poinformowal o dalszych wydarzeniach, do których doszło w Libanie. Niestety ich zakończenie nie napawa optymizmem. Po eksplozji, która miała miejsce w Bejrucie, pod gruzami znalazło się mnóstwo osób, na do stolicy Libanu zostali wysłani ratownicy z wielu innych krajów - w tym także Polacy - by pomóc walczyć o życie zaginionych. Dzisiaj media przekazały, że akcja ratunkowa została zakończona.

Dramat, było już za późno. Władysławowo we łzachDramat, było już za późno. Władysławowo we łzachCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez TVN, ratownicy jeszcze 3 września wykryli pod gruzami oznaki życia. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowano także specjalnie wyszkolone psy. Mogło to oznaczać, że pod szczątkami magazynu, który eksplodował 4 sierpnia, ktoś przez miesiąc utrzymał się przy życiu. W sobotę 5 września jednak zakończono akcję ratowniczą. Osoby uczestniczące w czynnościach nie kryły wielkiego rozczarowania. Wytknięto błędy systemu.

TVN: zakończono akcję ratowniczą w Bejrucie

Jak informuje TVN, jeszcze 3 września być może pod gruzami magazynu w Bejrucie znajdowało się życie. W związku z tym do przejścia, które prowadzi do ostatniej kieszeni powietrznej, wysłano 2 ratowników. Niestety po przeszukaniu obszaru nie znaleziono tam żadnych ofiar. O szczegółach akcji opowiedział Francesco Lermanda, chilijski ratownik specjalistyczny.

- Niestety, dziś możemy powiedzieć, że w zniszczonym budynku nie ma śladu życia - słowa Lermandy cytuje agencja informacyjna AFP.

Chociaż TVN przekazał wiadomość o zakończeniu akcji, chilijski ratownik zapewnił, że nadal będą prowadzone prace zabezpieczające teren eksplozji, podczas których służby będą upewniały się, że pod gruzami nie ma życia. Zgodnie z komunikatem inżyniera nadzorującego prace, Rijada al-Assada to pies dał nadzieję na znalezienie ocalałych. Rijad al-Assad podkreślił, że "ten budynek należało przeszukać kilka tygodni temu", jak donosi TVN.

Dzisiaj grzeje: 1. Po latach wyjawiła szczegóły z dnia śmierci Anny Jantar. Porażające sceny na lotnisku
2. Wiadomości TVP przekroczyły wszelkie granice. Kolejny raz uderzają i upokarzają ludzi na wizji

Według TVN w wyniku eksplozji magazynu w Bejrucie zginęło aż 191 osób. Część z nich zmarła w szpitalach na skutek odniesionych obrażeń. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o eksplozji w stolicy Libanu i Polakach, którzy zostali wysłani na akcję ratowniczą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie trafiło do sieci. Kobieta znęcała się nad psem na oczach dzieci
  2. Rosyjski myśliwiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Stany Zjednoczone wściekłe
  3. Szelągowska powaliła fanów na łopatki. Widok, którego nie zapomną, wszystko na plaży podczas urlopu
  4. Zrobili sobie rodzinne zdjęcie przy stole. Dopiero później odkryli szczegół, który ich zamurował
  5. Bezwzględny żywioł uderzył, 200 tys. osób ucieka. Media obiegła tragiczna wiadomość ze świata
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Źródło: TVN24

Następny artykuł