TVN Meteo o ostrzeżeniach pogodowychventusky.com

Zostało niewiele czasu. Nadciągają nad Polskę. Poważne ostrzeżenia

TVN Meteo nie ma dobrych wiadomości dla Polaków. Pogoda w najbliższych dniach nie będzie zadowalająca. Pojawiły się ostrzeżenia. Może być niebezpiecznie. Kto powinien przygotować się na utrudnienia?

TVN Meteo opublikowało nową prognozę pogody. Informują o ostrzeżeniach, które dzisiaj i jutro będa obowiązywały w niektórych regionach Polski. Trzeba przygotować się na utrudnienia. O których miejscach mowa?

Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informacjęKoronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informacjęCzytaj dalej

TVN o ostrzeżeniach pogodowych

Instytut Meteorologii i Gospodarki poinformował o ostrzeżeniach pierwszego stopnia. Obowiązują one w województwie mazowieckim, opolskim, dolnośląskim, podlaskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Należy się tam spodziewać opadów deszczu. Spadnie około 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie będzie to nawet 30-40 litrów na metr kwadratowy. Ma być również wiatr w porywach, który może osiągnąć nawet 75-90 kilometrów na godzinę. Należy spodziewać się gradu.

Burze mogą pojawić się nawet w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim. Ma tam spaść do 25 litrów wody na metr kwadratowy. Będzie też wiatr, który będzie miał 70-80 kilometrów na godzinę. IMGW zaznacza, że utrudnienia mogą pojawić się też w województwie lubelskim. Lokalnie spadnie grad.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

Jak czytamy na stronie internetowej IMGW, ostrzeżenia te ozanczają warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Utrudnione może być też prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
2. 15-latka nie żyje, troje dzieci w szpitalu. Tragiczna zabawa zyskuje popularność w internecie

Należy spodziewać się również utrudnień, które wynikają z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zaleca się zachowanie ostrożnoci, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Malutki kotek został zaatakowany przez kobrę. Mężczyzna ryzykował życiem, aby uratować zwierzę
  2. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  3. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Zmienili przepisy. Poszła na zajęcia do szkoły. Konsekwencje są porażające
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: TVN Meteo

Następny artykuł