TVN dziesiątki rannychPixabay Hans

Dziesiątki rannych, jest źle. TVN przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicy

TVN przekazało dramatyczne doniesienia z europejskiej stolicy. W wyniku niepokojących wydarzeń, do których doszło na ulicach, odnotowano dziesiątki rannych. Jeszcze więcej osób zostało zatrzymanych przez służby porządkowe. Protesty w kolejnym kraju coraz bardziej się zaostrzają. W środę 2 września doszło do eskalacji konfliktu.

TVN zdało relację z wydarzeń, do których doszło w środę 2 września na ulicach stolicy Bułgarii. Antyrządowe protesty skończyły się krwawymi starciami z policją, w wyniku których rannych zostało co najmniej ponad 50 osób. Niemal dwuktornie większą liczbę protestujących zatrzymali funkcjonariusze policji. W europejskim kraju dochodzi do eskalacji konfliktu.

Polsat przekazał okropną wiadomość. Dotknie wszystkich Polaków, niestetyPolsat przekazał okropną wiadomość. Dotknie wszystkich Polaków, niestetyCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez TVN, w środę 2 września trwał już 56. dzień protestów w Hagii Sofii. Antyrządowe demonstracje wymierzone są przeciwko premierowi Bojko Borisowi. Protestujący żądają, aby polityk podał się do dymisji wraz z rządem oraz prokuratorem generalnym, Iwanem Geszewem. Podczas środowych manifestacji na ulicach stolicy Bułgarii doszło do starć policją, w których obrażenia odniosło co najmniej 55 osób.

TVN informuje o protestach w Bułgarii

Jak informuje TVN, w środę protesty w Hagii Sofii trwały od rana i rozpoczęły się przed pierwszym posiedzeniem parlamentu po wakacyjnej przerwie. Zgodnie z danymi bułgarskiej policji w demonstracji udział brało około 2 tysięcy osób. Sytuacja zaczęła stawać się coraz bardziej niepokojąca, gdy w stronę funkcjonariuszy zaczęly lecieć petardy, kamienie, stoły i krzesła z miasteczka namiotowego. W pewnym momencie służby porządkowe użyły siły.

Według TVN policja bułgarska użyła gazu łzawiącego i rano doprowadziła do zatrzymania 35 osób. Lokalne media wskazywały, że najbardziej agresyni wśród demonstrantów byli kibice piłki nożnej. Jeden z organizatorów marszu stwierdził natomiast, że byli to prowokatorzy, których wysłał premier Borisow. Do kolejnych interwencji funkcjonariuszy policji doszło w nocy, gdy zatrzymano kolejne 60 osób. Łącznie aresztowano prawie 100 protestujących. Zdaniem lokalnych mediów służby wyłapywały obywateli na ulicach i były brutalne.

Dzisiaj grzeje: 1. Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?
2. Sąsiedzi nie mogą uwierzyć. W mieszkaniu znaleziono ciała dzieci, ale położenie ich matki było jeszcze bardziej zatrważające

Jak donosi TVN, premier Bułgarii oskarżany jest o korupcję. Bojko Borisow odwołał kilku ministrów i zaproponował zmianę konstytucji, jednak antyrządowi protestujący uważają, że to niewystarczające ruchy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci Polaka za granicą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tylko bezdomni się nim przejęli. Pies w strasznym stanie trafił do fundacji, potrzebna pomoc
  2. Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowców
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: TVN/TVP Info

Następny artykuł