Turystyka w Senacie.Fot. Wikimedia.org/Marfryd6360/(CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Bon turystyczny jednak dla wszystkich? Ważą się losy 500+ na wakacje

Turystyka może liczyć na rozpatrywanie projektu o bonie wakacyjnym już dzisiaj. Co więcej, Senat planuje rozszerzenie programu. Na to nie godzi się z kolei rząd, jednak wszystko zależy od decyzji Sejmu.

Turystyka wyczekuje pełnego kształtu projektu ustawy o tzw. bonie wakacyjnym, który najprawdopodobniej będzie dystrybuowany w formie podobnej do 500+. Dzisiaj (wtorek, 30 czerwca) Senat zajmie się procedowaniem projektu, chociaż już pojawiły się głosy o poprawkach. Izba wyższa chce, aby program obejmował większą grupę beneficjentów.

W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaW Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaCzytaj dalej

Turystyka w toku legislacyjnym

Pewne jest, że bon turystyczny będzie do wykorzystania wyłącznie podczas wypoczynku w kraju, a forma dystrybucji odpowiada systemowi znanemu z 500+. Według zapowiedzi Andrzeja Dudy, każde dziecko (niezależnie od zarobków w gospodarstwie domowych) dostanie bon po wcześniejszej rejestracji na stronie ZUS-u. Jednak Senat ma pewne obiekcje, co do skali pomocy, którą potencjalnie uzyska polska turystyka. Izba wyższa chce rozszerzenia grup.

Jak podaje RMF24, Senat chce rzekomo wprowadzić do projektu poprawki, które rozszerzałyby grono beneficjentów bonu turystycznego. Tak też, zdaniem izby wyższej, turystyka zyskałaby w większym stopniu, aniżeli w sytuacji opierania rynku wyłącznie na najmłodszych. Z takim rozwiązaniem nie godzi się Ministerstwo Rozwoju oraz najprawdopodobniej Sejm zdominowany przez posłów Zjednoczonej Prawicy. Dochodzi też problem najbliższego posiedzenia.

Turystyka pod znakiem zapytania

Pewne jest, że posiedzenie Senatu i głosowanie nad poprawkami odbędzie się 30 czerwca, jednak problematyczna wydaje się data najbliższego posiedzenia Sejmu. Pierwotnie wyznaczonym terminem jest 22 lipca, ale wchodzi też kwestia dodatkowego spotkania tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich. Wtedy też turystyka mogłaby znaleźć się w “ekspresowym” toku obrad.

Dzisiaj grzeje: 1. 17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Dzisiaj (30 czerwca), jutro (1 lipca) i pojutrze (2 lipca) Senat będzie dyskutował o rozszerzeniu projektu o osoby pracujące. Jeśli izba wyższa doszłaby do porozumienia, a Sejm spotkałby się przed drugą turą, całkiem możliwe, że Andrzej Duda podpisałby ustawę tuż przed wyborami - wszystko zależy od zgody między ugrupowaniami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Radwańska nagle zabrała głos ws. swojej ciąży. Momentalnie posypały się gratulacje, fani są w euforii
  2. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Zostawiła yorka na 4 godziny w samochodzie. Wszystkie okna były zamknięte

Źródło: RMF24

Następny artykuł