Turystka jest w kryzysiefot. publicdomainpictures.net/ Larisa Okhtienko

Uchwalili niepokojącą ustawę. Czy nowe przepisy dotkną również turystów? Wiadomości ze świata

Turystyka w czasach epidemii koronawirusa jest w poważnych tarapatach. Niemal każde państwo na świecie stara się ożywić ten sektor gospodarki, są jednak kraje, które wykorzystują pandemię i wprowadzają w życie ustawy, które łamią prawa obywateli.

Turystyka w erze pandemii wywołanej przez koronawirusa jest na całym świecie pogrążona w kryzysie. Nic więc dziwnego, że wiele państw robi, co może, aby zachęcić wczasowiczów do zakupu wakacji. Niestety, jak się okazuje, są na świecie państwa, które wykorzystują kryzys pandemiczny i wprowadzają w życie nowe ustawy, które łamią podstawowe prawa obywatelskie. Rządy dziś uderzają w obywateli, a za jakiś czas duże ograniczenia mogą napotkać turyści.

Rząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchuRząd podjął decyzję. Opublikowali nowy zakaz ws. międzynarodowego ruchuCzytaj dalej

Rząd przegłosował nową ustawę

W środę, 29 lipca 2020 roku, turecki parlament przegłosował bardzo kontrowersyjną ustawę, która mocno ograniczy życie tureckich obywateli. Owa ustawa reguluje media społecznościowa, a dokładnie mówiąc, kontroluje i cenzuruje niewygodne dla strony rządzącej posty, komentarze i zachowania internatów. Turecki rząd tłumaczy swoją decyzję tym, że nowa ustawa ma raz na zawsze zakończyć erę obelg, bluźnierstwa i nękania poprzez media społecznościowe.
Przegłosowana ustawa nakłada na zagraniczne portale społecznościowe obowiązek posiadania przedstawiciela w Turcji, którego zadaniem będzie m.in. współpraca z władzami przy weryfikowaniu treści, które będą trafiały do sieci. Poza tym nowe przepisy nakazują przechowywanie danych użytkowników.

Dzisiaj grzeje: 1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Smutne, chodzi o jego zdrowie
2. Wyjawili, z kim Jarosław Kaczyński spędza urlop. Polityk się wygadał
3. Przygotuj się, za zwykły list słono zapłacisz. Najnowsze informacje nie napawają optymizmem

Nowe przepisy w Turcji - turyści muszą uważać

Z informacji, jakie przekazał turecki rząd, wiemy, że firmy, które nie będą chciały się podporządkować nowym przepisom, będą karane bardzo wysokimi grzywnami. Dodatkowo mogą liczyć na spowolnienie przepustowości sieci nawet do 90%.
Na nową ustawę tureckiego parlamentu zareagowała organizacja Human Right Wtach, która jasno stwierdziła, że Turcja wkracza na nową, mroczną erę cenzury w internecie.
Dodatkowo pojawia się aspekt korzystania z tureckiej sieci przez turystów. Niestety nie podano informacji, które mogłyby uspokoić turystów przed kupowaniem tureckiej karty sim i korzystanie z tureckiego internetu podczas wakacji. Czy faktycznie turyści powinni się czegoś obawiać?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy mieli nadzieję na inny finał. Niestety, policja potwierdziła najczarniejszy scenariusz
  2. Anna Lewandowska trzeci raz zostanie mamą? Jej słowa nie pozostawiają wątpliwości, wszystko już jasne
  3. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat
  4. Z ostatniej chwili: Wykryto zakażenia na polskim lotnisku
  5. Skandaliczne sceny w Muzeum Auschwitz. Ogromna burza w internecie
  6. Wielkie kontrole nad polskim morzem. Wielu Polaków może mieć ogromne kłopoty
  7. Ogromne poruszenie w sieci. Przed chwilą Michał Szpak pokazał miłość swojego życia, jest zdjęcie

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł