Turystyka winiarska z ogromym ciosemFot. Twitter.com/corumphoto

Wielki cios dla enoturystyki. Płoną ogromne obszary za granicą

Turystyka charakterystyczna dla bardzo konkretnych obszarów świata musi się zmierzyć z niemałą katastrofą. Jeden z większych ośrodków sektora walczy z żywiołem, a lokalne służby próbują powstrzymać rozprzestrzenianie się ognia na kolejne obszary.

Turystyka winiarska, czyli enoturystyka to bardzo specyficzna gałąź branży, która jest charakterystyczna głównie dla Francji, Hiszpanii, ale i USA. Właśnie za Atlantykiem wybuchł pożar, który pochłania coraz większe połacie ziemi.

Radykalna decyzja rządu, Radykalna decyzja rządu, "pełna mobilizacja". Polski ambasador pilnie apeluje do Polaków za granicąCzytaj dalej

Turystyka dla miłośników wina z ogniem w tle

Jak podają dziennikarze Polsat News, turystyka znawców wina musi mierzyć się z ogromnymi pożarami na terenie Kalifornii. Wczoraj (niedziela, 27 września) w północnej części stanu - Dolinie Napa - wybuchł ogień, który w początkowych fazach objął około 400 hektarów. W sumie ewakuowano mieszkańców prawie 600 domów.

Według relacji lokalnych zastępów straży pożarnej ogień pojawił się w godzinach porannych w miejscowości Calistoga (około 120 km na północ od San Francisco). Następnie żywioł dotarł do Deer Park oraz St. Helen. Już teraz lokalna turystyka usłyszała o imieniu “sprawcy” - służby ochrzciły zjawisko mianem “Glass Fire”.

Turystyka trunkowa

Władze Kalifornii już teraz zarządziły ogłoszenie alarmu dla południowej części stanu. Alert obejmuje obszar od San Diego do Los Angeles. Wcześniej okolice dotknął ogień wywołany suszą. W przypadku “Glass Fire” z kolei - służby nie wykluczają celowego podpalenia. Obecnie funkcjonariusze chcą zatrzymać przemieszczanie się ognia na kolejne obszary. Główni poszkodowani? Mieszkańcy i turystyka.

Dzisiaj grzeje: 1. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy
2. Ostra wymiana zdań na temat wyglądu. Magdalena Ogórek nie wytrzymała
3. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę

Często kalifornijska Napa Valley uznawana jest za kolebkę enoturystyki. Już w 1975 roku oczy urlopowiczów skierowały się w kierunku północy stanu, gdzie powstawały kolejne winnice. Nieco później, bo na początku lat 2000. w taki rodzaj usług zainwestowali przedsiębiorcy z hiszpańskiej Katalonii. Turystyka dla winiarzy prężnie rozwija się również na południu Francji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Monitoring nagrał porażające sceny w pralni. Myślał, że nikt go nie widzi, posunął się do strasznej rzeczy
  2. Uwaga, klienci zagrożeni, żadne pieniądze nie są bezpieczne. Millennium ostrzega przed hakerami
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Lew po raz pierwszy spotyka swoje lwiątko. Reakcja jest bezcenna, wszystko nagrano

Źródło: Polsat News

Następny artykuł