turystyka eksperci podali terminFot. Pixabay.com/pasja1000/zdjęcie poglądowe

Podali termin wznowienia podróży. Bardzo przygnębiające szczegóły od ekspertów z zagranicy

Turystyka przeżywa gigantyczny kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Wszyscy czekają na uspokojenie sytuacji, na to jednak w najbliższym czasie się nie zapowiada. Eksperci podali terminy, są jednak niezwykle odległe.

Turystyka jest najbardziej poszkodowanym segmentem gospodarki przez pandemię koronawirusa. Wstrzymano działanie miejsc noclegowych, atrakcji turystycznych, linii lotniczych czy innych przewoźników. Wszyscy czekają na powrót do normalności i zwyczajny, bezpieczny wyjazd na wakacje, wszystko wskazuje jednak na to, że będziemy musieli czekać na to bardzo długo.

Pierwszy kraj ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem. Tłumy mieszkańców wyszły na ulicePierwszy kraj ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem. Tłumy mieszkańców wyszły na uliceCzytaj dalej

Turystyka bardzo ucierpi przez koronawirusa

Eksperci z Niemieckiego Rządowego Centrum Kompetencyjnego ds. Turystyki postanowili ustalić przypuszczalny termin, kiedy turystyka wróci do normy. Ostatecznie podali informacje, kiedy prawdopodobnie podróże będą możliwe na takim poziomie, jak przed pandemią, jednak wielu może się rozczarować. Eksperci oszacowali, że sytuacja unormuje się między wrześniem 2021 (najbardziej optymistyczny scenariusz), a wrześniem 2023 roku (najgorszy scenariusz).

Jak podsumowuje Rzeczpospolita, raport stworzony został na podstawie badań, analiz oraz publikacji, które pozwoliły ustalić przewidywany czas trwania poszczególnych faz kryzysu. Są one cztery, a wszystko rozpoczyna się od ponownego uruchomienia lotów oraz otworzenia hoteli. Drugi etap to łagodzenie innych obostrzeń oraz znoszenie restrykcji we wszystkich krajach.

Dzisiaj grzeje: 1.Kara za niezałożenie maseczki są ogromne. Dziwią nawet w porównaniu z Niemcami
2. Rząd szykuje nowy podatek. Wiemy, kogo uderzy po kieszeni

Faza trzecia to ożywienie ruchu turystycznego, a Rzeczpospolita podaje, że ostatnim etapem okaże się normalizacja. Naukowcy z Niemiec w swoim raporcie zaznaczyli również kwestię stworzenia szczepionki przeciwko koronawirusowi. Szanse na to, że będzie powszechnie dostępna dla obywateli jeszcze w tym roku, ich zdaniem są nikłe. Prognoza zakłada dopiero lato 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia podjęło ostateczną decyzję. Wchodzi w życie już dzisiaj
  2. Grecja najskuteczniejsza w walce z koronawirusem? Szybkie reakcje przynoszą efekty
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Media: czołowa europejska liga anulowała sezon

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł