Turystyka w Niemczech w kryzysiefot. pexels/ Yuji Muraoka

Mieli odbić się od dna, a czeka ich jeszcze większy dramat. Niepokojące dane z Niemiec

Turystyka w czasach pandemii koronarwirusa ucierpiała najbardziej. Po sukcesywnym zdejmowaniu obostrzeń wiele branż miało nadzieje na lepsze jutro. Najnowsze dane są jednak niepokojące.

Turystyka w wyniku epidemi straciła najwięcej. Nie da się również ukryć, że pandemia koronawirusa przewróciła świat do góry nogami. Niemal trzymiesięczny lockdown sprawił, że świat zaczyna walczyć z kryzysem ekonomicznym, który jest efektem zamknięcia gospodarki na kilka tygodni. Wiele branż wierzyło, że po sukcesywnym znoszeniu obostrzeń sytuacja się poprawi. Jak wynika jednak z ostatnich badań w Niemczech, nie jest tak dobrze, jak myślano.

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceWicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceCzytaj dalej

Zaskakujące badanie w Niemczech

U naszych zachodnich sąsiadów zostało przeprowadzone badanie dotyczące planów urlopowych. Z nadzieją na wyniki badania czekała głównie branża turystyczna, która jak żadna inna, najmocniej ucierpiała w wyniku pandemii. Ku niezadowoleniu hotelarzy, właścicieli restauracji i biur podróży, Niemcy są bardzo sceptycznie nastawieni do tegorocznego urlopu.

Najbardziej przygnębiającym faktem, dla branży turystycznej, jest to, że ponad 50 procent Niemców nie ma żadnych planów urlopowych na ten rok. Z osób, które rozważają wyrwać się z domu, zaledwie 36% Niemców planuje podróżować po kraju, a 30 procent mimo epidemii zamierza w ciągu roku wyjechać za granicę.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Niemcy spodziewają się ograniczeń na urlopach

Jak wiadomo, obecnie w każdym kraju obowiązuje noszenie maseczki w pociągach i samolotach, zachowanie odpowiedniego dystansu na plaży i w restauracjach oraz ograniczony program wypoczynkowy w ośrodkach turystycznych. Bez dwóch zdań, tegoroczny urlop będzie się zdecydowanie różnił od wakacji, jakie znaliśmy.

Z badania, które zostało przeprowadzone w Niemczech, wynika, że 22% badanych spodziewa się dużych ograniczeń podczas urlopu, a 11% bardzo dużych obostrzeń. Ponad 54% respondentów stwierdziło, że ich wakacje będą nieco ograniczone, a 11% jest zdania, że podczas urlopu nie będzie żadnych ograniczeń.

Coraz więcej państw luzuje restrykcje dla turystów, lecz mimo wszystko patrząc na nastroje wśród obywateli Niemiec, tamtejsza branża turystyczna nie ma powodów do radości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: rp.pl

Następny artykuł